Trwa ładowanie...
df4hti0

Wadowice. Kilkaset osób ewakuowanych ze szkoły

W środę po południu kilkuset uczniów i pracowników szkoły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach musiało zostać ewakuowanych - donosi "Gazeta Krakowska". Powodem był wyczuwalny zapach gazu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wadowice. Z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach ewakuowano uczniów
Wadowice. Z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach ewakuowano uczniów (google, Fot: Google Maps)
df4hti0

Krótko po godzinie 12 dyżurny straży pożarnej odebrał telefon z Centrum Kształcenia im. ks. prof. J. Tischnera ulicy Wojska Polskiego. Zgłaszający poinformował, że w placówce prawdopodobnie doszło do wycieku gazu. Jeden z pracowników miał wyczuć propan butan.

Na pobliskie boisko ewakuowano w sumie prawie 400 osób - zarówno uczniów, nauczycieli jak i pracowników szkoły. Na miejsce akcji przyjechały 4 zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie gazowe.

df4hti0

- W samym budynku nie znaleźliśmy źródła wycieku gazu. Potwierdziliśmy, że wyczuwalny jest gaz propan butan, ale urządzenia monitorujące zarówno w szkole, jak i na zewnątrz nie wskazują na wyciek w obrębie szkoły - mówił portalowi wadowice24.pl Paweł Kwarciak, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

Strażacy ustalili, że prawdopodobnie źródłem ostrego zapachu gazu mogła być przejeżdżająca nieopodal szkoły cysterna lub budynek po przeciwnej stronie ulicy. Tam w garażu właściciel osobówki podgrzewał olej - dodał rzecznik wadowickiej straży.

    google
(google, Fot: Google Maps)
df4hti0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gazeta Krakowska

Zobacz także: Gdańsk. Aleksander Kwaśniewski uszczypliwie o Andrzeju Dudzie

df4hti0

Podziel się opinią

Share
df4hti0
df4hti0
Więcej tematów