Trwa ładowanie...

Wadim Tyszkiewicz o zwolennikach polexitu. "Gdzie jest granica głupoty?"

Senator Wadim Tyszkiewicz opublikował mocny wpis, w którym skrytykował Polaków, którzy są zwolennikami opuszczenia Unii Europejskiej. Polityk przypomniał czasy przed 2004 rokiem, kiedy nasz kraj zasilił UE.

Wadim Tyszkiewicz o zwolennikach polexitu. "Gdzie jest granica głupoty?"Źródło: East News
d2nugrp

Tyszkiewicz twierdzi, że "jest zszokowany" postawą głównie młodych osób, które opowiadają się za polexitem. - Na możliwość wyjścia Polski z UE z największa euforią zareagowały dzieci i modzi ludzie w wieku dwudziestu kilku lat. Trafiają się też czterdziestolatkowie. Euforia. W 2004 roku ci zwolennicy życia poza UE mieli po kilka lat czy jeszcze nawet się nie narodzili - pisze na Facebooku.

Senator przypomniał kolejki przy przejściach granicznych, w których Polacy byli traktowani jak "obywatele drugiej kategorii". Odniósł się także do sytuacji Nowej Soli, której Tyszkiewicz był prezydentem. Senator przypomniał, że tuż przed wejściem do UE w tym mieście stopa bezrobocia wynosiła 42 proc. "Miasto było szare, brudne i smutne, owładnięte poczuciem beznadziei. Tak, wtedy Polska była w ruinie. Znów tęsknimy za powrotem do niej?" - pyta.

Wadim Tyszkiewicz postanowił zamanifestować swoją frustrację i w cierpkich słowach zwrócić się do zwolenników opuszczenia UE przez Polskę. "Jaki trzeba mieć miałki umysł, żeby nie znać historii i nie wiedzieć, że Polska położona pomiędzy cywilizacją wchodu i zachodu, zawsze była kozłem ofiarnym interesów załatwianych ponad naszymi głowami. Zachód puka się w głowę, a Putin zaciera ręce. Czy jest gdzieś granica ludzkiej głupoty?" - zastanawia się.

Droga do polexitu jest bardzo daleka, ale Wielka Brytania opuści Unię Europejską już 31 stycznia. W zeszły piątek premier Boris Johnson podpisał umowę ws. brexitu. W 2016 roku w referendum Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z UE.

Zobacz też: Rosja poparła rezolucję Rady Europy ws. Polski. Fogiel: absolutne kuriozum

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nugrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nugrp
Więcej tematów