Trwa ładowanie...

W Tatrach spadł śnieg. TOPR ostrzega: Jest zagrożenie lawinami

W nocy z soboty na niedzielę W Tatrach spadł śnieg. Na Kasprowym Wierchu leży już ponad 30 cm śniegu. Meteorolodzy prognozują kolejne opady. TOPR odradza turystom wyprawy w wyższe partie gór.
Share
Widok z kamery TOPR na Dolinę Chochołowską w Tatrach
Widok z kamery TOPR na Dolinę Chochołowską w TatrachŹródło: topr
d286brd

"Ostatniej nocy w Tatrach spadł śnieg. Na Kasprowym Wierchu jest 11 cm śniegu. Według prognoz możemy spodziewać się dalszych opadów. Warunki do uprawiania turystyki są bardzo trudne. Szlaki są zasypane, oblodzone. Można spodziewać się wystąpienia zagrożenia lawinowego" - napisał TOPR w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Ratownicy przestrzegają, że od wysokości około 1500 m występuje świeży śnieg, a miejscami oblodzenie.

   topr
Źródło: topr

"Dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. W dolnych partiach szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest na Ścieżce nad Reglami między Doliną Lejową, a Doliną Chochołowską, w stronę Bobrowieckiej Przełęczy oraz u wylotu Doliny Starorobociańskiej" - dodają.

d286brd

Z powodu złej pogody TOPR nie może używać do akcji śmigłowca. Poszkodowani znoszeni są z gór w tradycyjny sposób. W sobotę ratownicy pomagali mężczyźnie, który poślizgnął się i złamał nogę. Z kolei w piątek 15 ratowników ruszyło na pomoc turyście, który miał problemy z sercem. Ze schroniska w Pięciu Stawach mężczyzna został zniesiony na noszach i przekazany ratownikom medycznym przy Wodogrzmotach Mickiewicza.

Źródło: TOPR, rmf24.pl

d286brd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d286brd

Podziel się opinią

Share
d286brd
d286brd
Więcej tematów