Trwa ładowanie...
ycipk-ha0uzu

Donald Tusk z rodziną w Watykanie. Spotkał się z papieżem Franciszkiem

W sobotę papież Franciszek przyjął na audiencji szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Spotkanie odbyło się w papieskiej bibliotece. Polskiemu politykowi towarzyszyła najbliższa rodzina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk z córką Katarzyną i wnuczką na spotkaniu z papieżem Franciszkiem
Donald Tusk z córką Katarzyną i wnuczką na spotkaniu z papieżem Franciszkiem (PAP, Fot: Ettore Ferrari)
ycipk-ha0uzu

Na audiencji u papieża Franciszka Donald Tusk pojawił się z żoną Małgorzatą, córką Katarzyną z dzieckiem i jej mężem, synem Michałem i jego żoną oraz trzema ich synami. Rozmowa z głową Kościoła katolickiego trwała dziesięć minut.

Donald Tusk podarował Franciszkowi drzewko. Wyjaśnił, że to dąb z Polski, który jest u nas symbolem siły - podaje rmf24.pl za PAP.

"Z papieżem Franciszkiem rozmawialiśmy o różnicy między populizmem a popularyzmem, odróżniając politykę zadowalania ludzi od polityki dla ludu. Kluczowe pytanie dla europejskich chrześcijańskich demokratów" - napisał były polski premier na Twitterze.

ycipk-ha0uzu

Urocze zdjęcie z wnuczką

Z kolei papież dał szefowi Rady Europejskiej płaskorzeźbę z brązu przedstawiającą gołębicę (symbol pokoju), orędzie na Dzień Pokoju oraz dokument o ludzkim braterstwie, który został podpisany w lutym w Abu Zabi.

Donald Tusk pochwalił się też w mediach społecznościowych zdjęciem z wnuczką. "Z rodziną u Papieża Franciszka. Właśnie przedstawiam swoją wnuczkę" - napisał.

ycipk-ha0uzu

Trzecie spotkanie z papieżem

To nie pierwsze spotkanie Donalda Tuska z papieżem. Poprzednie odbyły się przy okazji wręczenia Franciszkowi nagrody Karola Wielkiego w maju 2016 r., a także w czasie wizyty przywódców Unii w Watykanie w marcu 2017 r. w 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich.

Po spotkaniu z papieżem Donald Tusk rozmawiała z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem.

ycipk-ha0uzu

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-ha0uzu
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ha0uzu

ycipk-ha0uzu
ycipk-ha0uzu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów