Trwa ładowanie...

Pogoda. Pierwsza zimna noc za nami. Do Polski płynie arktyczny mróz

Do Polski napływa arktyczne powietrze znad Skandynawii, które spowoduje spory spadek temperatury. W niedzielę rano termometry w wielu miejscach kraju pokazały 0 stopni C. W najbliższych dniach możemy się spodziewać dużego ochłodzenia. Będzie za to pogodnie i w miarę słonecznie.
Share
W niedzielę temperatura w ciągu dnia wyniesie od 3 do 9 st. C.
W niedzielę temperatura w ciągu dnia wyniesie od 3 do 9 st. C.Źródło: Vetusky.com
d30w3bp

Mamy za sobą pierwszą taką zimną noc w sezonie jesiennym. Jak podaje IMiGW w Suwałkach temperatura na wysokości 2 m spadła do -1,8 st. C. Przy gruncie zanotowano jeszcze niższe temperatury.

Po pochmurnej sobocie pogoda w niedzielę zmieni się o 180 stopni, bo prawie w całym kraju będzie pogodnie i w miarę słonecznie. Dopiero po południu, ale tylko w pasie północnym na pogodnym niebie pojawią się pojedyncze, wypiętrzone chmury kłębiaste, które przyniosą ze sobą słabe opady przelotne deszczu, jednak i tutaj w przerwach pomiędzy opadami dość często zza chmur wyglądać będzie słońce. Wraz z poprawą pogody również osłabnie prędkość wiatru i wiatr powieje słabo od 5 do 15 km/h. Tylko w pasie wschodnim pojawiać będą się jeszcze porywy do 25 km/h.

d30w3bp

Będzie chłodno, bo do Polski napływa arktyczne powietrze ze Skandynawii. W niedzielę rano najchłodniej było na Mazurach (-2 st. C), a najcieplej na Śląsku - 3 st. C. Mieszkańców centrum kraju powitało 0 st. C.

   Ventusky.com
Źródło: Ventusky.com

W górach spadł śnieg

W ciągu dnia możemy spodziewać się temperatury od 3 st. C (na wschodzie i Podhalu) do 9 st. C na zachodzie Polski. W centrum Polski będzie 5-6 st. C.

   Ventusky.com
Źródło: Ventusky.com

W nocy temperatura spadnie do 0-3 st. C.

d30w3bp

Jak podaje IMiGW, w górach spadł śnieg. Na Kasprowym Wierchu warstwa śniegu ma już 12 cm. W nocy spodziewane były kolejne opady. Warunki w wysokich partiach gór nie są dobre do wędrowania turystycznego bez odpowiedniego przygotowania i sprzętu.

W poniedziałek nadal będzie chłodno, z przelotnymi, lekkimi opadami na północy. Poza tym będzie sporo słońca, a temperatura się nie zmieni - będzie oscylowała wokół 10 st. C.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d30w3bp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30w3bp

Podziel się opinią

Share
d30w3bp
d30w3bp
Więcej tematów