Trwa ładowanie...
d3wbtkj

W sondażu według TVP wzięło udział 143 proc. ankietowanych. Internauci płaczą ze śmiechu

W piątek widzowie TVP Info musieli być bardzo zaskoczeni oglądając, jak stacja zaprezentowała sondaż CBOS-u na temat przyjmowania uchodźców z państw Bliskiego Wschodu i Afryki. Na pierwszy rzut oka wynika z niego, że w badaniach wzięło udział 143 proc. respondentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sondażu według TVP wzięło udział 143 proc. ankietowanych. Internauci płaczą ze śmiechu
(PAP/Twitter, Fot: Paweł Supernak)
d3wbtkj

Pytanie dotyczyło tego, czy Polacy chcą przyjąć do kraju osoby uciekające przed konfliktami na Bliskim Wschodzie i Afryce. Z grafiki przedstawionej przez TVP Info wynika, że 22 proc. opowiedziało się "za", 4 proc. "zdecydowanie za", przeciwnych było 74 proc. ankietowanych, zaś 43 proc. odsetek się "zdecydowanie przeciw". Sumując, daje to wynik... 143 proc..

Twórcy tej grafiki najprawdopodobniej chcieli pokazać stosunek głosów "za" i "przeciw" z wyszczególnieniem, jaki stosunek poszczególnych odpowiedzi dotyczył osób "zdecydowanie" popierających lub przeciwnych polityce imigracyjnej. Niestety, wyszło jak wyszło. Z obrazka nie da się tego wywnioskować. Nie zilustrowano też odpowiedzi ankietowanych, którzy nie mają zdania w tym zakresie.

d3wbtkj

Internauci skomentowali tę wpadkę w typowo żartobliwy dla siebie sposób.

   Twitter
(Twitter)
d3wbtkj

Podziel się opinią

Share
d3wbtkj
d3wbtkj
Więcej tematów