Trwa ładowanie...

W sobotę w Poznaniu kolejna manifestacja "w obronie demokracji i konstytucji"

• Komitet Obrony Demokracji w Poznaniu znów organizuje manifestację • Przed tygodniem na placu Wolności pikietowała dwa tysiące osób
Share
W sobotę w Poznaniu kolejna manifestacja "w obronie demokracji i konstytucji"
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d3o8of0

W całym kraju narasta niechęć do działań rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Największe demonstracje odbywają się oczywiście w Warszawie, ale coraz więcej pikiet jest organizowanych także w innych miastach.

W Poznaniu demonstracje odbywają się już od trzech tygodni. W pierwszej, którą 5 grudnia zorganizowała partia Nowoczesna, wzięło udział około 300 osób. Przed tygodniem, gdy oficjalnym organizatorem manifestacji był Komitet Obrony Demokracji, pikietujących było już ponad dwa tysiące. Wśród nich pojawili się politycy wielu środowisk politycznych, osoby internowane w czasach stanu wojennego, przedstawiciele środowiska akademickiego, artystycznego, a także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który sam zachęcał do wznoszenia okrzyków „Precz z kaczyzmem!”.

W sobotę, 19 grudnia na placu Wolności odbędzie się kolejna demonstracja organizowana przez KOD.

„Demokracja w Polsce jest zagrożona. Działania władzy, jej lekceważenie prawa oraz demokratycznego obyczaju zmuszają nas do wyrażenia stanowczego sprzeciwu. Wzywamy wszystkich obywateli i środowiska prodemokratyczne do wspólnego wyrażenia protestu” – apelują organizatorzy wydarzenia.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3o8of0

Podziel się opinią

Share
d3o8of0
d3o8of0
Więcej tematów