Trwa ładowanie...
d44i235

W PiS i okolicach mają już dość transferów z opozycji. "Zatopią PiS z jego kapitanem"

Obóz Jarosława Kaczyńskiego przyciąga kolejny posłów opozycji, a czyśćcem jest Porozumienie Jarosława Gowina. Mające dzisiaj 12 parlamentarzystów coraz mocniej uwiera polityków PiS. Krystyna Pawłowicz ostrzega przed "zatopieniem statku". Anna Sobecka nawołuje, by zamiast przyjmować nowych posłów, skupić się na wygrywaniu wyborów. Podobne tony pojawiają się w mediach braci Karnowskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz otwarcie wyraża niezadowolenie z kolejnych transferów posłów opozycji do klubu PiS. Na zdjęciu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w maju 2017 roku w Sejmie.
Krystyna Pawłowicz otwarcie wyraża niezadowolenie z kolejnych transferów posłów opozycji do klubu PiS. Na zdjęciu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w maju 2017 roku w Sejmie. (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d44i235

W weekend do obozu PiS dołączył kolejny polityk opozycji - Mieczysław Baszko przeszedł z PSL do Porozumienia, czyli partii Jarosława Gowina. To ugrupowanie jest czyśćcem dla polityków opozycji, którzy chcą mieć udział w sprawowaniu władzy. Po transferach liczy już 12 posłów. A to budzi coraz większy sprzeciw w twardym jądrze Prawa i Sprawiedliwości.

"Zamiast przejmowania w ramach kolejnych transferów polityków PO i PSL w nasze szeregi, wolałabym, aby Zjednoczona Prawica przejęła ich elektorat w zwycięskich wyborach, samorządowych, a następnie parlamentarnych" - napisała Anna Sobecka, posłanka PiS i była spikerka Radia Maryja. W podobnym tonie, choć jeszcze bardziej stanowczo i wprost, głos zabrała Krystyna Pawłowicz. "Tylu chętnych na statek koalicji Zjednoczonej Prawicy,że zatopią PIS z jego kapitanem... Uwaga ! Punkt ciężkości się zmienia..." - ostrzegała. Internauci pytali, czy PiS uzbierało już szabel na zmianę konstytucji "Nie, potrzeba chyba 307 posłów" - pisała Pawłowicz.

Podobne głosy pojawiają się też w mediach braci Karnowskich. Portal wPolityce przytoczył opinię Krystyny Pawłowicz, nazywając ją "znamiennymi słowami". "Tweet prof. Pawłowicz spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony internautów. Nie obyło się bez mocnych porównań…" - zwraca uwagę anonimowy autor. Z kolei na portalu Stefczyk.info przytacza słowa Witolda Gadowskiego, promowanego niedawno na okładce tygodnika "Sieci". "Jakiś poseł z PSL wędruje do partii J. Gowina, wcześniej przystępuje do niej skompromitowany karierowicz - radny w Krakowie, koledzy bronią senatora Koguta. Rośnie masa dziadostwa. Dobra Zmiano nie wybieraliśmy karierowiczów!" - pisał Gadowski. "To nie jedyna tego rodzaju opinia w ostatnich dniach. Transfer posła Baszko podsumowała również dziennikarka Radia Maryja, Zuzanna Dąbrowska" - czytamy na Stefczyk.info.

d44i235

Podziel się opinią

Share

d44i235

d44i235
Więcej tematów