Trwa ładowanie...
d4gij9r

W piątek bez parasola ani rusz! Poziom wód niebezpiecznie się podniesie

Pogoda w piątek raczej nas nie zaskoczy - czeka nas pochmurny i chłodny dzień. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne 3. stopnia dla kilku województw, gdzie poziom wody prawdopodobnie przekroczy stany ostrzegawcze i alarmowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek, w wielu województwach poziom wód może przekroczyć stany alarmowe.
W piątek, w wielu województwach poziom wód może przekroczyć stany alarmowe. (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Włodek)
d4gij9r

Piątek będzie pochmurny, choć w niewielu miejscach wystąpią większe przejaśnienia. W całej Polsce występować będą przelotne deszcze. Ostatnie opady przyczyniły się do podwyższenia poziomu wód w wielu rzekach. IMGW wystawiło alerty zagrożenia 3 stopnia dla województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego Tam prognozowane opady deszczu mogą powodować dalsze wzrosty stanów wody, które znacznie przekroczą stany alarmowe.

W województwie zachodniopomorskim zapowiadane opady deszczu mogą się przyczynić do podniesienia się poziomu wody na Zalewie Szczecińskim i w ujściowym odcinku Odry.

Synoptycy przewidują, że w Karpatach powyżej wysokości 1300 m n.p.m. mogą wystąpić przelotne opady śniegu.

Temperatura wahać się będzie od 5/6 stopni Celsjusza na południu Polski, przez 9 stopni w Kielcach i Lublinie po nawet 11 stopni na północy kraju.

Źródło: pogodynka.pl

d4gij9r

Podziel się opinią

Share
d4gij9r
d4gij9r
Więcej tematów