Trwa ładowanie...

W Norwegii dzieci będą mogły zmieniać płeć

• Nowe prawo umożliwia dzieciom w wieku od 6 do 15 lat prawną zmianę płci
• Chirurgiczna zmiana płci jest dopuszczalna od 18. roku życia
• Jak podkreślają eksperci, tożsamość seksualna u dziecka kształtuje się na bardzo wczesnym etapie, w wieku 2-3 lat

W Norwegii dzieci będą mogły zmieniać płećŹródło: Pixabay
d3j04x6
d3j04x6

Norwegowie przyjęli nowe prawo, które już budzi wiele kontrowersji. Nowe przepisy dotyczą zmian zapisów w dokumentach. Jeśli dziecko w wieku od 6 do 15 lat chce zmienić płeć na papierze, może zrobić to za zgodą rodziców. Dzieci powyżej 15. roku życia mogą już same zadecydować o prawnej zmianie płci. Operacja zmiany płci możliwa jest po skończeniu 18. lat. Do zmiany płci w dokumentach nie potrzebne są żadne zaświadczenia czy badania.

Dzieckiem, które za sprawą nowych przepisów dokonało już takiej zmiany jest 10-letnia Anna Thulin-Myge’s, wcześniej Adrian. - Kiedy byłam mała lubiłam nosić sukienki i bawić się lalkami. Właściwie myślę, że byłam dziewczynką cały czas - mówi 10-latka. Jej mama akceptuje decyzję córki. Jej córka była zmuszana w szkole do bycia Adrianem podczas gdy tak naprawdę nie czuła się chłopcem. - Anna miała dwie tożsamości. Minęło dużo czasu, zanim odzyskała pewność siebie - mówi Siri Oline Myge.

Jak twierdzą eksperci, tożsamość seksualna u dziecka kształtuje się w wieku 2-3 lat. Od wprowadzenia nowych przepisów w lipcu w Norwegii, płeć zmieniło dziewięcioro dzieci. Norwegia jest piątym krajem na świecie, który pozwolił na decydowanie o własnej płci w tak młodym wieku.

d3j04x6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j04x6
Więcej tematów