Trwa ładowanie...
dj5i4yv
ukraina

W Donbasie zginęli żołnierze sił rządowych

Trzech żołnierzy ukraińskich sił rządowych zginęło, a dwóch zostało rannych w wyniku walk z prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie kraju - podali w niedzielę przedstawiciele Sił Zbrojnych Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Donbasie zginęli żołnierze sił rządowych
(PAP/EPA, Fot: Alexander Ermochenko)
dj5i4yv

Żołnierze zostali zabici w rejonie miasta Krasnohoriwka w obwodzie donieckim. Miejscowość ta leży tuż przy linii rozdzielającej strony konfliktu. Wojskowi zginęli w sobotę wyniku ostrzału moździerzowego - poinformował na konferencji prasowej Ołeksandr Motuzianyk z ukraińskiego Ministerstwa Obrony.

Według armii po trzech dobach stosunkowego spokoju na linii podziału odnotowano od soboty większą intensywność ataków ze strony prorosyjskich bojowników. Ostrzeliwali oni pozycje ukraińskie przede wszystkim w obwodzie ługańskim i na południu obwodu donieckiego, w okolicach Mariupola nad Morzem Azowskim.

Konflikt ze wspieranymi przez Rosję rebeliantami trwa na wschodniej Ukrainie od wiosny 2014 roku. Według opublikowanego w ostatni czwartek najnowszego raportu ONZ zginęło tam dotychczas 9 758 osób, a ponad 22,7 tys. zostało rannych. Ponad 2 tys. zabitych to cywile.

dj5i4yv

Z Kijowa Jarosław Junko

Zobacz także:

oprac. Katarzyna Bogdańska

dj5i4yv

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dj5i4yv

dj5i4yv
Więcej tematów