Trwa ładowanie...

W ciągu pół roku okradli 23 mieszkania metodą "na legendę" - wreszcie wpadli w ręce policji

• Policjanci z Szamotuł zatrzymali trzy osoby podejrzane o dokonanie 23 kradzieży metodą "na legendę"
• Złodzieje wchodzili do mieszkań pod pozorem pożyczenia wody lub pozostawienia informacji dla sąsiada i, wykorzystując nieuwagę właścicieli, kradli
• W ciągu pół roku ich łupem padło łącznie około 45 tys. zł

Share
W ciągu pół roku okradli 23 mieszkania metodą "na legendę" - wreszcie wpadli w ręce policji
Źródło: KPP w Szamotułach
d3wevkg

Wielkopolscy policjanci coraz częściej chwalą się kolejnymi sukcesami w ściganiu przestępców, którzy okradają mieszkania głównie starszych osób, wykorzystując ich życzliwość i ufność.

Policjantom z wydziału kryminalnego szamotulskiej komendy właśnie udało się zatrzymać szajkę złożoną z trzech takich oszustów. Informacje o jej działalności pojawiały się od kilku miesięcy. Sygnały dochodziły z terenu całego województwa wielkopolskiego.

d3wevkg

- Sprawcy w godzinach przedpołudniowych wchodzili do domów poszkodowanych pod pretekstem pożyczenia wody do chłodnicy samochodowej albo pozostawienia informacji dla sąsiada. Wykorzystując nieuwagę ludzi, okradali ich - tłumaczy metodę działania oszustów Ewelina Grabowa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Funkcjonariuszom najpierw 22 marca udało się zatrzymać 35-letnią mieszkankę gminy Luboń. Podczas przeszukania jej mieszkania znaleziono też marihuanę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

26 kwietnia w Poznaniu zatrzymano jej dwóch wspólników: 37-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę, który dodatkowo był poszukiwany listem gończym, ponieważ nie powrócił z przepustki do zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych, policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, biżuterię oraz notebooka.

Z ustaleń policjantów wynika, że cała trójka w okresie od września 2015 r. do marca 2016 r. dokonała aż 23 kradzieży metodą "na legendę".

- Straty pokrzywdzonych to ponad 45 tys. zł - wyjaśnia Ewelina Grabowa.

Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3wevkg

Podziel się opinią

Share
d3wevkg
d3wevkg
Więcej tematów