Trwa ładowanie...

W Brzeźnie niedaleko Konina cztery osoby zatruły się czadem

• Tlenek węgla może być śmiertelnie niebezpieczny
• Cztery osoby z miejscowości Brzeźno udało się uratować
• Strażacy apelują o ostrożność

Share
W Brzeźnie niedaleko Konina cztery osoby zatruły się czademŹródło: JRG nr 2 w Koninie
dbmit9v

Każdej zimy w całym kraju kilkadziesiąt osób traci życie na skutek zatrucia się czadem. Tylko zeszłej zimy zginęło w ten sposób 57 osób, w tym osiem w samej Wielkopolsce. Od kilku dni na skutek spadku temperatury coraz więcej osób usiłuje dogrzać swoje mieszkania nie zawsze w bezpieczny sposób.

Tak też było w przypadku czterech osób mieszkających w domu jednorodzinnym w miejscowości Brzeźno w gminie Krzymów w powiecie konińskim. 2 stycznia w godzinach porannych wszyscy jednocześnie odczuwali zawroty głowy. Na miejsce wezwano karetkę, a także straż pożarną.

- Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do sprawdzenia wszystkich pomieszczeń budynku pod kątem wykrycia substancji, która spowodowała zatrucie mieszkańców. Urządzenia pomiarowe wykazały obecność tlenku węgla – relacjonuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik prasowy konińskiej straży pożarnej. – Dalsze działania ratowników polegały na przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń budynku – dodaje.

dbmit9v

Wszyscy mieszkańcy zostali odwiezieni do szpitala.

To już drugie tej zimy zatrucie tlenkiem węgla na terenie powiatu konińskiego. Strażacy przypominają, że powodem ulatniania się czadu może być uszkodzenie lub nieprawidłowe użytkowanie urządzeń grzewczych takich jak np. gazowe podgrzewacze wody. Należy też zadbać o prawidłową wentylację w mieszkaniu oraz regularnie sprawdzać drożność kominów.

Warto też zainwestować kilkadziesiąt złotych w zakup czujki tlenku węgla, która uruchomi się, jeśli pojawi się zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dbmit9v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbmit9v
dbmit9v
Więcej tematów