Trwa ładowanie...

W Brukseli będą rozmawiać o Polsce. Głównym punktem ocena reform ws. sądownictwa

Unijni ministrowie ds. europejskich będą dyskutować o białej księdze polskiego wymiaru sprawiedliwości. O rozmowach z Polską ma poinformować wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Share
W Brukseli będą rozmawiać o Polsce. Głównym punktem ocena reform ws. sądownictwa
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
dv7psm8

Program dotyczący podsumowania reform polskiego sądownictwa został wpisany do porządku obrad na prośbę Komisji - informuje IAR. - Wydaje mi się, że docierają argumenty o tym, że system nie ma na celu ograniczenie niezależności sędziów, a poprawę efektywności - mówił szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Polska podjęła dialog, który ma na celu uniknięcie konsekwencji związanych z art. 7. Traktatu o UE. Biała księga to odpowiedź na oskarżenia dotyczące stwierdzenia o zagrożeniu dla praworządności w naszym kraju. Stu stronicowy dokument przedstawił na ręce Jean Claude’a Junckera premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Julia Pitera: biała księga to naciągany dokument

Wiceszef MSZ Konrad Szymański jest dobrej myśli. - Duża grupa państw chciałaby niekonfrontacyjnego załatwiania sprawy - tłumaczy. Zwolennikiem takiego rozwiązania jest sam przewodniczący KE oraz m.in. kanclerz Niemiec. Angela Merkel podczas poniedziałkowej wizyty w Warszawie dyplomatycznie dała do zrozumienia, że "liczy na rozwiązanie problemu".

Źródło: IAR

dv7psm8

Podziel się opinią

Share
dv7psm8
dv7psm8
Więcej tematów