Trwa ładowanie...
d3wfyq1

Utrudnienia na przejściu w Gubinie

Wstrzymany jest ruch samochodów przez polsko-niemieckie przejście graniczne w Gubinie w Lubuskiem. W sobote i w niedzielę granicę można przekroczyć tu jedynie pieszo lub na rowerze. Utrudnienia związane są z obchodami tradycyjnego już święta "Wiosna nad Nysą".

d3wfyq1
d3wfyq1

Mieszkańcy sąsiadujących Gubina i Guben już po raz 41 obchodzą wspólnie "Wiosnę nad Nysą". Podczas trwającego trzy dni święta odbywają się koncerty i imprezy towarzyszące.

W sobotę Gubin będzie również gospodarzem organizowanych po raz trzeci "Dni Województwa Lubuskiego", w ramach których zaprezentują się wszystkie powiaty regionu. W niedzielę natomiast na moście granicznym zostanie zorganizowany jarmark ludowy, gdzie wyroby rękodzieła ludowego zaprezentują polscy i niemieccy twórcy i rzemieślnicy.

Straż Graniczna apeluje do kierowców, którzy wybierają się do krajów Europy zachodniej aby kierowali się do przejść granicznych w Gubinku, Olszynie bądź Zgorzelcu. Normalny ruch przez przejście Gubin-Guben zostanie przywrócony dopiero w niedzielę wieczorem. (aka)

d3wfyq1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wfyq1
Więcej tematów