Trwa ładowanie...

Usunięto pomnik byłego kustosza bazyliki w Licheniu. Wiadomo, kto stanie na cokole

Po głośnym filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", został zakryty monument stojący przed bazyliką w Licheniu. Przedstawiał ks. Eugeniusza Makulskiego, budowniczego bazyliki, z papieżem Janem Paweł II. Teraz obie postacie zniknęły z pomnika.

Share
Usunięto pomnik byłego kustosza bazyliki w Licheniu. Wiadomo, kto stanie na cokole
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Wojtasik
d1nxxmd

Ks. Eugeniusz Makulski był negatywnym bohaterem filmu Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele. Były kustosz bazyliki, sam postawił sobie pomnik. Po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu", księża Marianie zasłonili pomnik. Teraz zniknął on z cokołu - podaje TVP 3 Poznań. Gospodarze Lichenia zapowiadają, że na to miejsce wróci niedługo pomnik papieża Jana Pawła II.

"Pomnik zostanie zmieniony, a inne miejsca, w których jego wizerunek był eksponowany, będą usunięte. Nie oznacza to, że zostanie wykreślony z historii, bo tego się nie da, natomiast ksiądz prowincjał zdecydował o podjęciu takich kroków" - czytamy w oświadczeniu Marianów.

d1nxxmd

Wizerunek ks. Makulskiego jest uwieczniony nie tylko na pomniku, ale też na licznych obrazach i zdjęciach w bazylice. Opiekujący się obiektem sakralnym zakon zapowiada usunięcie wszystkich podobizn księdza. Duchowny jest podejrzany o to, że molestował seksualnie nieletnich. W filmie braci Sekielskich dorosły mężczyzna ujawnił, że jako mały chłopiec ofiarował datek na budowę świątyni. Dostał osobiste listowne podziękowanie od ks. Makulskiego oraz zaproszenie do Lichenia. Po przyjeździe został wykorzystany seksualnie.

Źródło: TVP 3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nxxmd

Podziel się opinią

Share
d1nxxmd
d1nxxmd
Więcej tematów