Trwa ładowanie...
d3wet29

Usunięto pomnik byłego kustosza bazyliki w Licheniu. Wiadomo, kto stanie na cokole

Po głośnym filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", został zakryty monument stojący przed bazyliką w Licheniu. Przedstawiał ks. Eugeniusza Makulskiego, budowniczego bazyliki, z papieżem Janem Paweł II. Teraz obie postacie zniknęły z pomnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zasłonięty pomnik ks. Eugeniusza Makulskiego z papieżem
Zasłonięty pomnik ks. Eugeniusza Makulskiego z papieżem (PAP, Fot: Tomasz Wojtasik)
d3wet29

Ks. Eugeniusz Makulski był negatywnym bohaterem filmu Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele. Były kustosz bazyliki, sam postawił sobie pomnik. Po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu", księża Marianie zasłonili pomnik. Teraz zniknął on z cokołu - podaje TVP 3 Poznań. Gospodarze Lichenia zapowiadają, że na to miejsce wróci niedługo pomnik papieża Jana Pawła II.

"Pomnik zostanie zmieniony, a inne miejsca, w których jego wizerunek był eksponowany, będą usunięte. Nie oznacza to, że zostanie wykreślony z historii, bo tego się nie da, natomiast ksiądz prowincjał zdecydował o podjęciu takich kroków" - czytamy w oświadczeniu Marianów.

Wizerunek ks. Makulskiego jest uwieczniony nie tylko na pomniku, ale też na licznych obrazach i zdjęciach w bazylice. Opiekujący się obiektem sakralnym zakon zapowiada usunięcie wszystkich podobizn księdza. Duchowny jest podejrzany o to, że molestował seksualnie nieletnich. W filmie braci Sekielskich dorosły mężczyzna ujawnił, że jako mały chłopiec ofiarował datek na budowę świątyni. Dostał osobiste listowne podziękowanie od ks. Makulskiego oraz zaproszenie do Lichenia. Po przyjeździe został wykorzystany seksualnie.

d3wet29

Źródło: TVP 3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wet29

Podziel się opinią

Share

d3wet29

d3wet29
Więcej tematów