Trwa ładowanie...
d3e55k9

Ustalenia Komisji Rewizyjnej KOD. Firma Kijowskiego nie wykonała żadnej usługi

Komisja Rewizyjna w KOD ustaliła, że firma Mateusza Kijowskiego wystawiła faktury, ale nie wykonała żadnej usługi. Chodzi o sześć faktur na łączną kwotę ponad 91 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ustalenia Komisji Rewizyjnej KOD. Firma Kijowskiego nie wykonała żadnej usługi
(WP.PL)
d3e55k9

Do dokumentu komisji rewizyjnej dotarła "Rzeczpospolita". Z wewnętrznych ustaleń w KOD wynika, że nie ma żadnych dokumentów potwierdzających nawiązanie współpracy pomiędzy KOD a spółka MKM-Studio.

Według gazety, w raporcie wskazano też osobę, która faktycznie świadczyła usługi informatyczne dla KOD. Miała ona wystawić dziesięć faktur na kwotę ponad 18 tys. zł. Dla porównania, firma Mateusza Kijowskiego i jego żony wstawiła sześć fakt na ponad 91 tys. zł.

"Rzeczpospolita" przytacza fragment dokumentu komisji rewizyjnej, w którym zauważono, że brak jest potwierdzenia wykonania i odbioru prac dokonanych przez MKM-Studio. W raporcie zauważono, że takie usługi z uwagi na dobre praktyki powinny zostać sporządzone takie dokumenty.

d3e55k9

Afera w KOD

Na początku stycznia wyszło na jaw, że KOD zapłacił spółce MKM-Studio 91 tys. zł za usługi informatyczne. Faktury wystawiał sam Mateusz Kijowski. Po tej wiadomości zaczęły pojawiać się inne informacje na temat nieprawidłowości w organizacji.

Sprawą faktur lidera KOD zajęła się prokuratura po tym, jak wpłynęło do niej kilka zawiadomień o podejrzeniu przestępstwa. Śledztwo prowadzone jest w sprawie podejrzenia oszustwa na szkodę Stowarzyszenia Komitetu Obrony Demokracji i Komitetu Społecznego KOD oraz w sprawie podejrzenia poświadczenia nieprawdy w dokumentach stowarzyszenia.

Mateusz Kijowski zapewniał w połowie maja, że nie ma niejasności z finansowaniem KOD-u, a sprawa faktur jest jasna od kilku miesięcy. Tłumaczył, że w KOD prowadzony jest audyt, który rozwieje wszystkie wątpliwość. On sam wystartował w wyborach na przewodniczącego stowarzyszenia.

d3e55k9
d3e55k9

Podziel się opinią

Share
d3e55k9
d3e55k9
Więcej tematów