Trwa ładowanie...

Ustalenia Komisji Rewizyjnej KOD. Firma Kijowskiego nie wykonała żadnej usługi

Komisja Rewizyjna w KOD ustaliła, że firma Mateusza Kijowskiego wystawiła faktury, ale nie wykonała żadnej usługi. Chodzi o sześć faktur na łączną kwotę ponad 91 tys. zł.
Share
Ustalenia Komisji Rewizyjnej KOD. Firma Kijowskiego nie wykonała żadnej usługi
Źródło: WP.PL
dsanukz

Do dokumentu komisji rewizyjnej dotarła "Rzeczpospolita". Z wewnętrznych ustaleń w KOD wynika, że nie ma żadnych dokumentów potwierdzających nawiązanie współpracy pomiędzy KOD a spółka MKM-Studio.

Według gazety, w raporcie wskazano też osobę, która faktycznie świadczyła usługi informatyczne dla KOD. Miała ona wystawić dziesięć faktur na kwotę ponad 18 tys. zł. Dla porównania, firma Mateusza Kijowskiego i jego żony wstawiła sześć fakt na ponad 91 tys. zł.

"Rzeczpospolita" przytacza fragment dokumentu komisji rewizyjnej, w którym zauważono, że brak jest potwierdzenia wykonania i odbioru prac dokonanych przez MKM-Studio. W raporcie zauważono, że takie usługi z uwagi na dobre praktyki powinny zostać sporządzone takie dokumenty.

dsanukz

Afera w KOD

Na początku stycznia wyszło na jaw, że KOD zapłacił spółce MKM-Studio 91 tys. zł za usługi informatyczne. Faktury wystawiał sam Mateusz Kijowski. Po tej wiadomości zaczęły pojawiać się inne informacje na temat nieprawidłowości w organizacji.

Sprawą faktur lidera KOD zajęła się prokuratura po tym, jak wpłynęło do niej kilka zawiadomień o podejrzeniu przestępstwa. Śledztwo prowadzone jest w sprawie podejrzenia oszustwa na szkodę Stowarzyszenia Komitetu Obrony Demokracji i Komitetu Społecznego KOD oraz w sprawie podejrzenia poświadczenia nieprawdy w dokumentach stowarzyszenia.

Mateusz Kijowski zapewniał w połowie maja, że nie ma niejasności z finansowaniem KOD-u, a sprawa faktur jest jasna od kilku miesięcy. Tłumaczył, że w KOD prowadzony jest audyt, który rozwieje wszystkie wątpliwość. On sam wystartował w wyborach na przewodniczącego stowarzyszenia.

dsanukz
dsanukz

Podziel się opinią

Share
dsanukz
dsanukz
Więcej tematów