Trwa ładowanie...

USA zapowiadają. "W razie potrzeby nie zawahamy się zareagować"

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją na granicy. Wielokrotnie apelowaliśmy do Łukaszenki" - powiedziała Robin Dunnigan z Departamentu Stanu USA. Wyraziła też obawę w związku z gromadzeniem się wojsk rosyjskich. Dodała, że USA obserwuje to, co się dzieje i w razie potrzeby nie zawaha się zareagować.

Share
USA ostrzega ws. Ukrainy USA ostrzega ws. Ukrainy Źródło: East News, fot: Alexei Druzhinin
d29h74h

Robin Dunnigan z Departamentu Stanu USA, która jest zastępcą asystenta Sekretarza Stanu ds. Europy Wschodnie, wyraziła swoje oburzenie działaniami ze strony Białorusi.

"To niezwykle nieludzki, bezduszny proceder! Chodzi przecież o istoty ludzkie. A został stworzony przy ich udziale zupełnie sztuczny kryzys. Tylko jedna osoba może mu położyć kres: Łukaszenko" - powiedziała "Rzeczpospolitej".

Zapewniła, że USA ściśle koordynują w tym względzie swoje działania z unijnymi partnerami, a także z Polską. Jej zdaniem sankcje przynoszą efekty i są szykowane kolejne.

USA ostrzega ws. Ukrainy

Dunningan wyraziła również zaniepokojenie doniesieniami o gromadzeniu się rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą. "Amerykańskie gwarancje dla ukraińskiej suwerenności i terytorialnej integralności są nienaruszalne. Koncentracja rosyjskich wojsk, której byliśmy świadkami wiosną i która się teraz powtarza, jest niezgodna z międzynarodowymi regułami. Zakomunikowaliśmy to Moskwie" - zapewniła.

d29h74h

Przypomniała również, że sekretarz stanu Blinken jeszcze raz w zeszłym tygodniu ostrzegł: "Obserwujemy to, co się dzieje i w razie potrzeby nie zawahamy się zareagować".

Powiedziała, że nie chce spekulować ws. ewentualnych działań Rosji na Ukrainie, ale zapewniła: "Nasze zobowiązanie do obrony Ukrainy jest nienaruszalne".

Szokująca interwencja żołnierzy. Były szef MON użył mocnych słów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29h74h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29h74h
d29h74h
Więcej tematów