Trwa ładowanie...

Rosja zaatakuje Ukrainę? Szef Pentagonu zabrał głos

Wojska rosyjskie koncentrują się przy granicy z Ukrainą. Te niepokojące doniesienia skomentował szef Pentagonu, który przyznał, że "nie jesteśmy pewni, co Putin planuje". Lloyd Austin wezwał Rosję do większej transparentności oraz dotrzymywania postanowień zawartych w porozumieniach mińskich. Z kolei sekretarz stanu USA ostrzegł przed "próbą powtórzenia inwazji na Ukrainę".

Share
Wojska rosyjskie koncentrują się przy granicy z Ukrainą
Wojska rosyjskie koncentrują się przy granicy z Ukrainą Fot: Mikhail Metzel
d1i4gd8

Szef Pentagonu skomentował koncentrację rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą. Na konferencji prasowej przyznał, że "nie jesteśmy pewni, co planuje prezydent Rosji Władimir Putin, jeśli chodzi o wojska przy granicy" – powiedział w środę.

Lloyd Austin zaapelował jednocześnie do Moskwy o "większą transparentność". Wezwał Rosję do dotrzymywania porozumień mińskich, a także zapewnił, że Ameryka podtrzymuje swoje zobowiązania co do suwerenności Ukrainy. Na konferencji zaznaczył, że Pentagon jest w stałym kontakcie z generałem Todem Woltersem, który kieruje europejskim dowództwem, dodał też, że nie wie co planuje Putin, ale "te ruchy przykuły pełną uwagę" USA.

Zaniepokojenie sytuacją przy granicy rosyjsko-ukraińskiej wyraził też sekretarz stanu USA Antony Blinken, który już w ubiegłym tygodniu wprost ostrzegał przed próbą powtórzenia inwazji Ukrainy pod pretekstem prowokacji, zaznaczając przy tym, że nie wie, jakie są intencje Kremla.

Rosja gromadzi wojska. "To bojaźń przed inwazją Ukraińców"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1i4gd8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i4gd8
d1i4gd8
Więcej tematów