Trwa ładowanie...

USA. Strzelanina w Teksasie. Wiele osób rannych

W sobotę doszło do strzelaniny w mieście Austin w stanie Teksas. Co najmniej 13 osób zostało rannych. Na razie wiadomo, że dwie są w stanie krytycznym - poinformowało CNN.

Share
USA. Strzelanina w Teksasie. Są ranni
USA. Strzelanina w Teksasie. Są ranniŹródło: East News, Fot: SAM CRAFT
d20wsnh

Departament policji z Austin potwierdził na swoim oficjalnym Twitterze, że około godziny 1.30 czasu lokalnego (godzina 8.30 w Polsce) doszło do strzelaniny w centrum miasta.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zdarzenia zobaczyli kilkunastu rannych. 13 osób trafiło do szpitali, z czego dwie w stanie krytycznym - poinformowała stacja CNN.

d20wsnh

Rannym pomocy udzielali ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Ofiary strzelaniny były przewożone do szpitali również przez policjantów w radiowozach.

Służby nadal apelują, by trzymać się z dala od 6. ulicy.

USA. Strzelanina w Teksasie

Motywy strzelaniny nie są jeszcze znane. Policja - jak podało ABC News - informuje o jednym podejrzanym mężczyźnie, który nadal pozostaje na wolności. Jego opis jest jednak "niezbyt szczegółowy".

- Na tym etapie nie jest jasne, kto wywołał strzelaninę. Z uwagi na dużą ostrożność powiadomiliśmy grupę zadaniową FBI ds. terroryzmu - powiedział szef departamentu policji w Austin Joseph Chacon.

d20wsnh

Źródło: CNN/ABC News

Zobacz także: Szok w USA. Dwoje dzieci wdało się w strzelaninę z policją

d20wsnh

Podziel się opinią

Share
d20wsnh
d20wsnh
Więcej tematów