Trwa ładowanie...
d316uvf

USA: Silne śnieżyce spowodowały spore utrudnienia komunikacyjne. Są ofiary, tysiące lotów odwołanych

Seria silnych śnieżyc nawiedziła w ostatnich dniach północno-wschodnią część USA. Bardzo intensywne opady śniegu spowodowały spore utrudnienia komunikacyjne oraz kilkadziesiąt wypadków komunikacyjnych, w których zginęło co najmniej siedem osób. Wkrótce ma nadejść kolejna seria opadów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: Silne śnieżyce spowodowały spore utrudnienia komunikacyjne. Są ofiary, tysiące lotów odwołanych (Fotolia)
d316uvf

USA: Amerykanie wiedzieli o śnieżycach

Mieszkańcy północno-wschodnich stanów USA byli ostrzegani przed śnieżycami. W krytycznym momencie z trudnymi warunkami musiało się zmagać 35 milionów Amerykanów. Intensywne opady śniegu były spowodowane frontem atmosferycznym, który przybył z Meksyku - rozciągnął się na długości 2900 kilometrów.

Śnieżyce powodowały spore utrudnienia na drogach w USA. Opady mokrego, ciężkiego śniegu sprawiały, że łamały się drzewa i padały na ulice, zrywały się też linie energetyczne.

d316uvf

USA: Bilans śnieżyc. Są ofiary śmiertelne

Najwięcej dróg zostało zamkniętych w Karolinie Północnej. W stanie Wirginia było najwięcej wypadków samochodowych, bowiem aż 230. Jednak najbardziej tragiczne w skutkach wypadki miały miejsce w stanach Missouri i Kansas, gdzie zginęły odpowiednio cztery i trzy osoby. W stanie Ohio zanotowano z kolei największe opady śniegu - w miejscowości Hideaway Hills spadły 32 centymetry.

USA: Setki lotów odwołanych, tysiące opóźnionych, zamknięte szkoły

Z powodu śnieżyc lotniska Ronalda Reagana oraz Dulles w Waszyngtonie, stolicy USA, musiały odwołać aż 1600 lotów, a opóźnionych było aż trzy tysiące. - Ze względu na pogodę Federalna Administracja Lotnictwa zarządziła uziemienie samolotów na lotnisku Dulles, co wpływa zarówno na wyloty, jak i przyloty - poinformowały władze lotniska Dulles. Niektóre linie lotnicze umożliwiły swoim klientom bezpłatną zmianę terminu lotu.

d316uvf

W Waszyngtonie zdecydowano się także zamknąć wszystkie szkoły publiczne.

USA: Będą kolejne śnieżyce

Meteorolodzy z USA nie są optymistycznie nastawieni na najbliższe dni. Zapowiadają, że w drugiej części tego tygodnia znowu zima da o sobie znać. Temperatura w północno-wschodniej części USA ma spaść do minus 14 stopni Celsjusza, ponownie mają nasilić się opady śniegu. Z końcem stycznia mróz ma nadejść nawet do Florydy.

d316uvf

Podziel się opinią

Share

d316uvf

d316uvf
Więcej tematów