Trwa ładowanie...
d230zvq
d230zvq

USA proszą Czechy o pomoc w Afganistanie

Stany Zjednoczone poprosiły Czechy, aby użyły swoich wpływów i pomogły zakończyć sukcesem negocjacje dotyczące przyszłości Afganistanu - przekazał w środę rzecznik czeskiego ministerstwa spraw zagranicznych, Ales Pospisil.
Share
d230zvq

Stany Zjednoczone mają świadomość, że Republika Czeska ma dobre rozeznanie w tym trudnym regionie i jest w stanie pomóc - powiedział Pospisil.

Dodał, że prośba została doręczona w środę do szefa czeskiej dyplomacji Jana Kavana przez ambasadora USA w Pradze Craiga Stapletona. Kavan zapewnił, że uczyni wszystko, co w jego mocy, aby ją wypełnić. Nie ujawnił jednak, na czym dokładnie ta pomoc miałaby polegać. To sprawa naszych dyplomatów; mają oni znaleźć jak najlepsze rozwiązanie - powiedział tylko.

W najbliższy poniedziałek w rezydencji Petersberg koło Bonn rozpocznie się konferencja w sprawie przyszłości Afganistanu. Mają w niej uczestniczyć przedstawiciele różnych narodowości i ugrupowań afgańskich. Poza Sojuszem Północnym będą to przedstawiciele byłego króla Zahira Szacha, Tadżykowie, Uzbekowie, Hazarowie oraz Pasztunowie, najliczniejszy lud afgański, z którego wywodzą się talibowie. (mk)

d230zvq

Podziel się opinią

Share
d230zvq
d230zvq
Więcej tematów