Trwa ładowanie...

USA: jest zielone światło na odprawianie pasażerów

Amerykański federalny Urząd Celny i Ochrony Granic poinformował linie lotnicze, że mogą wznowić odprawianie pasażerów, którym odmówiono wejścia na pokład samolotów w związku z rozporządzeniem migracyjnym prezydenta Donalda Trumpa.

Share
USA: jest zielone światło na odprawianie pasażerów
Źródło: PAP/EPA, Fot: Abaca
d3vzumc

Krok ten ma związek z wyrokiem sądowym sędziego federalnego z Seattle, który zablokował rozporządzenie na poziomie krajowym. Urząd przekazał nowe wytyczne w ramach telekonferencji.

d3vzumc

Linie lotnicze uzyskały informację, że mogą powrócić do procedur sprzed wejścia w życie rozporządzenia. Zgodnie z nim, amerykański prezydent wstrzymał na 90 dni wpuszczanie na terytorium USA posiadaczy wiz i kart stałego pobytu z Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu. Zakaz wobec syryjskich uchodźców jest bezterminowy. Wydane rozporządzenie zakazuje przyjmowania przez cztery miesiące wszystkich uchodźców.

Obecnie, osoby posiadające ważną wizę do USA mogą wchodzić na pokład samolotów do Stanów Zjednoczonych. - Linie lotnicze mają zaktualizować swoje strony internetowe odpowiednimi informacjami dotyczącymi zmiany - powiedział agencji Reutera jeden z urzędników.

d3vzumc

Podziel się opinią

Share
d3vzumc
d3vzumc
Więcej tematów