Trwa ładowanie...
d2qqhls

USA: George H.W. Bush trafił do szpitala

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, George H.W. Bush i jego żona Barbara trafili do szpitala w Houston w stanie Teksas.
Share
USA: George H.W. Bush trafił do szpitala
Źródło: PAP
d2qqhls

Rzecznik byłej pary prezydenckiej Jim McGrath poinformował, że 41. prezydent został hospitalizowany z powodu zapalenia płuc. "Lekarze przeprowadzili zabieg oczyszczenia dróg oddechowych" - napisał rzecznik w oświadczeniu.

Dodał, że również Barbara Bush jest przeziębiona, a do szpitala trafiła, bo skarżyła się na dotkliwy kaszel i zmęczenie. Były prezydent przebywa w szpitalu w Houston od soboty, a jego żona od środy.

92-letni Bush, który mieszka w Houston ze swoją żoną Barbarą, korzysta z wózka inwalidzkiego i kilka lat temu ujawnił, że cierpi na chorobę Parkinsona. W 2014 roku dwukrotnie trafił do szpitala także z powodu zapalenia oskrzeli i trudności z oddychaniem. W lipcu 2015 roku złamał krąg szyjny w wyniku upadku w domu rodzinnym Bushów w stanie Maine.

d2qqhls

Do niedawna 41. prezydent USA prowadził aktywny styl życia, m.in. skacząc ze spadochronem z okazji swych 75., 80., 85. i 90. urodzin. W 2016 roku uczestniczył w ceremonii przyznania nagrody za służbę byłemu republikańskiemu senatorowi z Kansas, Bobowi Doyle'owi; ceremonia odbyła się w bibliotece imienia Busha w Teksasie w ramach obchodów 75. rocznicy ataku na Pearl Harbor.

Drugą kadencję przegrał z Clintonem

George H.W. Bush pełnił urząd prezydenta USA w latach 1989-1993, a wcześniej przez dwie kadencje był wiceprezydentem za rządów Ronalda Reagana. W 1992 roku przegrał walkę o reelekcję z kandydatem Demokratów Billem Clintonem.

Jest patriarchą jednej z najważniejszych amerykańskich dynastii politycznych: ojcem byłego prezydenta George'a W. Busha, a jego drugi syn, były gubernator Florydy Jeb Bush, bezskutecznie ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

d2qqhls

Podziel się opinią

Share
d2qqhls
d2qqhls
Więcej tematów