Trwa ładowanie...
usa

USA. Donald Trump krytykuje oświetlenie: zawsze wychodzę na pomarańczowego

Poziom debaty w Stanach Zjednoczonych wchodzi na zupełnie nowy poziom. Donald Trump podczas spotkania z przedstawicielami Republikanów w Baltimore skrytykował energooszczędne żarówki. - Wychodzę przez nie na pomarańczowego - stwierdził 45. prezydent USA.

Share
USA. Donald Trump krytykuje oświetlenie: zawsze wychodzę na pomarańczowego
Źródło: East News, fot: AP/Associated Press/East News
d20mxpc

- O co chodzi z tymi żarówkami - spytał widownię Trump rozpoczynając spotkanie. Była to jedna z kilku uwag pod adresem zmian podyktowanych globalnym ociepleniem. Prezydent USA uznał, że energooszczędne oświetlenie jest "wielokrotnie droższe niż stara, żarowa żarówka, która działa zawsze bardzo dobrze".

- Żarówka, którą jesteśmy zmuszeni dziś użyć jest złe przede wszystkim dla mnie. Zawsze wyglądam przez nią na pomarańczowego - powiedział z niewymuszonym uśmiechem amerykański przywódca.

Trump kontynuował swoją tyradę przeciwko zmianom wymuszonym przez zmiany klimatyczne. - Nie wiem czy wiecie, ale te żarówki mają takie ostrzeżenie - jeśli pękną, to uznawane są za niebezpieczny odpad. One mają taki gaz w środku - próbował przekonywać Republikanin.

Były prowadzący "The Apprentice" przyznał także, że o problemie rozmawiał z czołowymi ludźmi w jego administracji. - Pytam się ich - one pękają często, no nie? Oni mi mówią - no pewnie. I oni potem je wyrzucają do kosza, ich to zupełnie nie interesuje - przyznał Trump.

d20mxpc

Polityk po raz kolejny skrytykował Porozumienie Paryskie (z którego jego administracja się wycofała - przyp. red.) - Oni nam zabrali nam nasze bogactwo. Powiedzieli, że nie możemy robić interesów. Nie możemy brać ropy i gazu. Nie możemy nic zrobić. To byłaby jedna z wielkich parodii, gdybyśmy zostali w tym porozumieniu - mówił Trump w Baltimore.

Dodał, że umowa "nie robi nic, aby poprawić środowisko (...) ale zamiast tego ukarze Stany Zjednoczone, podczas gdy zagraniczni truciciele działają bezkarnie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

d20mxpc

Podziel się opinią

Share
d20mxpc
d20mxpc
Więcej tematów