Trwa ładowanie...

USA: Aresztowano ponad 600 imigrantów. Zatrzymywane są całe rodziny

W przeciągu ostatnich trzech dni aresztowano około 600 imigrantów w przygranicznej miejscowości Antelope Wells, w stanie Nowy Meksyk. Służby zatrzymują coraz więcej rodzin z Ameryki Środkowej.

USA: Aresztowano ponad 600 imigrantów. Zatrzymywane są całe rodzinyŹródło: PAP
d2wxtyg
d2wxtyg

Masowe migracje z południowej granicy

Wśród aresztowanych znajdują się głównie obywatele takich państw, jak Gwatemala, Nikaragua, Salwador i Honduras.

Według danych pochodzących z departamentu bezpieczeństwa narodowego, liczba zatrzymanych imigrantów na granicy amerykańsko-meksykańskiej wzrosła aż o 290% w przeciągu ostatniego roku. Wśród aresztowanych znajdują się także osoby nieletnie pozostające bez opieki.

Największe zagrożenie według Trumpa

Podczas wtorkowego orędzia dotyczącego stanu państwa, Donald Trump oznajmił, że nie ma nic przeciwko napływowi imigrantów, ale tylko w sytuacji, gdy przyjeżdżają do kraju legalnie.

Prezydent USA uważa, że południowa granica jest źródłem największych zagrożeń dla bezpieczeństwa kraju. Ameryka Środkowa słynie z przemytu narkotyków i przestępczości zorganizowanej, które niosą zagrożenie dla mieszkańców USA. Tego rodzaju działania wpływają na wzrost przemocy wobec kobiet i liczbę gwałtów.

d2wxtyg

Trump twierdzi, że wiele osób ze sceny politycznej, szczególnie jego przeciwników, nie rozumie prawdziwego zagrożenia wynikającego z masowych migracji. - Przymykanie oczu na problemy wynikające z nielegalnej migracji nie ma nic wspólnego ze współczuciem, jak głoszą, ale jest okrucieństwem – podkreśla Trump.

Dodatkowo dostrzega różnice pomiędzy politykami a klasą robotniczą.

- Żyjący w dobrobycie politycy i różni filantropi naciskają, by otworzyć granice, podczas gdy sami wiodą spokojne życie w swych posiadłościach odgrodzonych murami i bramami pilnowanymi przez strażników – dodaje prezydent USA.

Przywódca Stanów Zjednoczonych wezwał senatorów i członków Izby Reprezentantów, by również spojrzeli na kwestię związaną z murem na granicy z Meksykiem z innej perspektywy.

- Mur ten nie będzie betonową zaporą, ale zaawansowaną technologicznie, inteligentną, ażurową strukturą z metalu, która z wielką precyzją pozwoli eliminować patologie napływające do Stanów Zjednoczonych wraz z karawanami imigrantów – powiedział Trump.

d2wxtyg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wxtyg
Więcej tematów