Trwa ładowanie...
d22rf8m

Urzędy skarbowe skontrolują majątki szefów "Pruszkowa"

Urzędy skarbowe z całego kraju będą musiały przeprowadzić ok. 100 kontroli, by możliwe było zakończenie postępowania skarbowego przeciwko szefom "Pruszkowa" - poinformował rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Maciej Kujawski.

Share
d22rf8m

"Postępowanie to długo trwa, ponieważ trzeba szukać tego majątku wśród członków rodziny i znajomych" - powiedział prokurator, tłumacząc, że część majątku szefów "Pruszkowa" została przepisana na inne osoby.

Jak wyjaśnił Kujawski, praca urzędów skarbowych będzie polegać głównie na udowodnieniu szefom gangu, że ich majątek nie ma żadnego odzwierciedlenia w ich legalnych dochodach. Prokurator nie wykluczył, że podczas kontroli może np. wyjść na jaw proceder prania brudnych pieniędzy.

Szefowie gangu pruszkowskiego zostali skazani 29 maja br. przez warszawski Sąd Okręgowy za kierowanie gangiem na kary pozbawienia wolności od 6,5 do 7 lat i trzech miesięcy. Kwestią odrębną pozostał jednak zdobyty przez nich podczas działalności przestępczej majątek. Postępowanie w tej sprawie - jak powiedział Kujawski - "może jeszcze długo potrwać".

Proces gangu, największy w Polsce, toczył się od września 2002 r. w specjalnie zabezpieczonym gmachu sądu na Bemowie.

d22rf8m

Skazanie bossów gangu możliwe było dzięki zeznaniom świadków koronnych. Wynikało z nich m.in., że "Pruszków" zdobywał pieniądze, ściągając haracze, przemycając spirytus, papierosy, dozorując szlaki przemytu kokainy i heroiny oraz produkując amfetaminę. Pod koniec lat 90. gang inwestował w zakup gruntów, zakładów produkcyjnych, klubów, restauracji i dyskotek. Grupa rozbudowała swe struktury w całej Polsce, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku.

d22rf8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22rf8m
d22rf8m
Więcej tematów