Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze
Radio Zet

Urzędnicy w ministerstwach dostali ponad 60 mln zł nagród

Nagrody o wartości ponad 60 milionów złotych nagród dostali w 2014 r. urzędnicy w ministerstwach - informuje Radio ZET.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urzędnicy w ministerstwach dostali ponad 60 mln zł nagród
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)

Pod lupę wziętych zostało 17 ministerstw, nie włączając w to Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Suma premii wyniosła 63 858 702,78 złotych.

Najwyższe nagrody były w Ministerstwie Finansów: 17,285 mln zł, choć - jak zaznacza Radio Zet - kwota ta rozłożyła się na niemal 2 tys. pracowników. Najmniej dostali pracownicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - w sumie 150 tys. złotych.

W czołówce znalazły się jeszcze Ministerstwo Obrony Narodowej (ponad 7,5 mln zł dla 746 osób), Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (ponad 7,7 mln zł dla 832 osób), MSW (ponad 7 mln zł dla 882 pracowników) i Ministerstwo Gospodarki (ponad 6,4 mln zł dla 1007 osób).

Jeśli chodzi o kwoty przypadające na pojedynczego pracownika, sumy były różne. Przykładowo w Ministerstwie Zdrowia najniższa nagroda to 300 zł, najwyższa zaś - 9 tys. zł.

Obliczenia nie uwzględniają MSZ, które nie podało precyzyjnych danych, a jedynie poinformowało, iż kwota premii to średnio 483,81 zł brutto na jednego pracownika.

W sumie nagrody dostało około 10 tys. urzędników. Ministerstwa tłumaczą, że przyznawanie nagród jest niezbędne dla motywowania pracowników.

Źródło: Radio Zet

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów