Trwa ładowanie...
d1gqoxz
d1gqoxz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wiedeń

Umorzenie śledztwa ws. okoliczności śmierci "Baraniny"

Prokuratura w Wiedniu umorzyła całość
postępowania wyjaśniającego w związku z samobójstwem domniemanego
bossa mafijnego Jeremiasza Barańskiego - potwierdził rzecznik prokuratury Ernst Kleyber, odpowiadając na pytanie
austriackiej agencji prasowej APA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1gqoxz

Barański, ps. Baranina, uważany za szefa jednej z polskich grup mafijnych, odebrał sobie życie w wiedeńskim więzieniu na początku maja 2003 r. tuż przed ogłoszeniem wyroku w procesie, w którym był oskarżony m.in. o zlecenie zabójstwa byłego polskiego ministra sportu Jacka Dębskiego.

Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Barański twierdził, że funkcjonariusze więzienni usiłowali pozbawić go życia przez podanie chemicznego środka czyszczącego. Kilka dni później więźnia znaleziono powieszonego w celi. Według rzecznika wiedeńskiej prokuratury "nie ulega najmniejszej wątpliwości", że w obu przypadkach chodziło o zamach samobójczy.

APA przypomina, że po śmierci "Baraniny" pojawiły się spekulacje, głównie w Polsce, że nie rozstał się on z życiem z własnej woli, lecz został zamordowany. W związku z tą sprawą powstał też spór prawny o drogie precjoza, znalezione jeszcze za jego życia podczas przeszukania licznych sejfów Barańskiego. Prokuratura w Wiedniu poinformowała, że kosztowności jako część majątku Barańskiego zostały skonfiskowane.

Wdowa po domniemanym bossie mafijnym, jak pisze APA, nie zamierza jednak rezygnować z precjozów, wśród których są pięknie grawerowane brylanty z certyfikatem oraz astronomicznie drogi Rolex. Twierdzi, że drogocenne przedmioty są jej własnością. Adwokat wdowy zapowiedział podjęcie kroków prawnych w celu odzyskania kosztowności.

d1gqoxz

Podziel się opinią

Share

d1gqoxz

d1gqoxz
Więcej tematów