Trwa ładowanie...

Ulotki zamiast pocisków. Wojska ukraińskie strzelają do Rosjan instrukcjami, jak się poddać

Powołując się na Jarosława Hałasa, rzecznika Sił Zbrojnych Ukrainy, portal Ukraińska Prawda poinformował, że w niektóre pociski żołnierze ukraińscy wkładają nie materiał wybuchowy, lecz instrukcję, jak się poddać i złożyć broń.

Portal Ukrainska Prawda poinformował, że w niektóre pociski żołnierze ukraińscy wkładają nie materiał wybuchowy, ale instrukcję, jak się poddać i złożyć broń Portal Ukrainska Prawda poinformował, że w niektóre pociski żołnierze ukraińscy wkładają nie materiał wybuchowy, ale instrukcję, jak się poddać i złożyć broń Źródło: PAP, fot: RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE / HANDOUT
d2bc2ns
d2bc2ns

Jarosław Hałas jest rzecznikiem 128. górskiej brygady szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy, a podczas spotkania z dziennikarzami w piątek 18 marca dokonał niecodziennej demonstracji. Pokazał proces wkładania broszur informacyjnych do niektórych specjalnych pocisków o kalibrze 122 mm. Kiedy wybuchają one w powietrzu, foldery spadają na pozycje rosyjskie.

W broszurach podkreśla się, że każdy rosyjski żołnierz, który się podda, uratuje życie i będzie miał zagwarantowane humanitarne traktowanie. Będzie również mógł zadzwonić do domu i powrócić tam po zakończeniu działań bojowych. Za dobrowolne złożenie broni przysługuje bonus w postaci 5 mln rubli (200 tys. zł).

d2bc2ns

MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba: Musimy nastawić się na wojnę do końca

Również w piątek minister spraw zagranicznych udzielił wywiadu dla portalu Ukrainska Prawda. Powiedział w nim, że "każda wojna ma dwa zakończenia - albo bezwarunkowa klęska, albo umowa, czyli poszukiwanie i ustalenie wzajemnie akceptowalnych rozwiązań".

Polska chce zrezygnować z rosyjskiej ropy. "Będziemy płacić 15 zł za litr paliwa"

"Z punktu widzenia Ukrainy, a nie Rosji, musimy jasno i trzeźwo rozumieć, że albo musimy nastawić się na wojnę do końca, w wyniku której całkowicie i bezwarunkowo pokonamy Rosję, albo musi być porozumienie, które musi być korzystne dla Ukrainy. Myślę, że druga opcja jest mimo wszystko realna" - powiedział szef MSZ.

d2bc2ns

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2bc2ns
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2bc2ns
Więcej tematów