ycipk-1zhnl8

Ukraińska armia wzywa rezerwistów. 10 dni na poligonie

Rezerwiści z Ukrainy mają przechodzić szkolenia trwające od 10 do 20 dni. Wezwania do stawienia się na jednym z kilku wyznaczonych poligonów wysyłane są też do studentów. Kijów wyjaśnia: musimy być gotowi na ewentualny atak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkolenie ukraińskich żołnierzy na poligonie na północ od Czernihowa
Szkolenie ukraińskich żołnierzy na poligonie na północ od Czernihowa (PAP, Fot: MYKOLA LAZARENKO/POOL)
ycipk-1zhnl8

Dowództwo armii Ukrainy zapowiada, że dzięki okresowej mobilizacji rezerwistów uzupełnione zostaną bygady bojowe, a także jednostki obrony terytorialnej.

Mężczyźni wzywani są do koszar, a później na poligony, w ramach kilku turnusów.

Ukraińskie władze zapowiadają, że wszyscy rezerwiści wrócą do domów przed zakończeniem obowiązywania stanu wojennego w dziesięciu obwodach. Oczywiście, jeśli nie dojdzie do eskalacji konfliktu.

ycipk-1zhnl8

Tymczasem sytuacja nadal jest napięta. Rosja nie zwolniła wciąż 24 marynarzy, zatrzymanych podczas incydentu w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej, łączącej Morze Czarne z Morzem Azowskim.

W poniedziałek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wniósł do parlamentu projekt ustawy o wygaśnięciu traktatu o przyjaźni z Rosją. Z kolei ministrowie państw NATO spotkają się we wtorek ze swoimi odpowiednikami z Ukrainy oraz Gruzji.

Europejski Trybunał Praw Człowieka czeka do poniedziałku 3 grudnia na informacje ze strony Rosji na temat marynarzy. Trybunał wystąpił o wskazanie podstaw prawnych do zatrzymania Ukraińców i miejsca ich pobytu oraz danych o stanie zdrowia.

ycipk-1zhnl8

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Debata WP na 100-lecie niepodległości

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zhnl8

ycipk-1zhnl8
ycipk-1zhnl8