Trwa ładowanie...

Ukraina: żołnierze zabili swoich kolegów. Starali się ukryć zbrodnię

Dwóch żołnierzy piechoty morskiej zamordowało swoich kolegów. Starali się zatrzeć ślady, podkładając na miejscu ogień i materiały wybuchowe. Zostali zatrzymani na terenie Ukrainy.
Share
Walki w Donbasie trwają od 2014 roku
Walki w Donbasie trwają od 2014 rokuŹródło: WP.PL
d44garj

O zatrzymaniu poinformowała Prokuratura Generalna w Kijowie.

Do zdarzenia doszło w okolicach wsi Szyrokyne nad Morzem Azowskim. W pobliżu znajduje się linia frontu w konflikcie z prorosyjskimi separatystami z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Jak wynika z doniesień medialnych, przed zabójstwem żołnierzy wybuchł konflikt podczas spożywania alkoholu. Nagle wybuchła strzelanina.

"Na ciałach ofiar odkryto rany postrzałowe, a w pomieszczeniu, w którym się znajdowały znaleziono oznaki próby ukrycia przestępstwa poprzez podpalenie i podłożenie materiałów wybuchowych" - podaje kijowska prokuratura. Zginęło czterech żołnierzy.

d44garj

Zobacz także: Joanna Kluzik-Rostkowska o Antonim Macierewiczu. "Nie znam drugiego takiego przypadku"”

Rok temu ukraińskie służby informowały o tym, że od początku konfliktu na wschodzie tzw. pozabojowe straty w armii wyniosły 2150 żołnierzy, którzy zginęli poza linią frontu. Przypomniała o tym gazeta internetowa "Ukrainska Prawda".

Walki w ukraińskim Donbasie trwają od wiosny 2014 roku. Wspierani przez Kreml bojownicy ogłosili powstanie dwóch tzw. republik ludowych, donieckiej i ługańskiej. Do tej pory w wyniku konfliktu zbrojnego zginęło ponad 10 tysięcy osób.

Źródło: Interia

d44garj

Podziel się opinią

Share
d44garj
d44garj
Więcej tematów