Trwa ładowanie...

Zełenski proponuje rozwiązanie. Wśród krajów wymienia Polskę

- Wojska krajów partnerskich Ukrainy mogłyby pomagać w strącaniu rosyjskich rakiet, tak jak stało się w przypadku zachodniego wsparcia dla Izraela podczas ataku Iranu - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla brazylijskich mediów, cytowanym w sobotę przez media ukraińskie.

Wołodymyr ZełenskiWołodymyr ZełenskiŹródło: GETTY, fot: Anadolu
df1ns0v
df1ns0v

Zełenski powiedział, że gdyby lotnictwo Francji, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii czy innych krajów, które jest podrywane podczas rosyjskich ataków rakietowych, "strącało pociski lecące na Ukrainę, ale mogące też przylecieć na terytoria państw trzecich, jak już się zdarzało w przypadku Polski czy Rumunii, to byłby tylko wdzięczny".

- Jeśli padną pod naszym adresem takie propozycje, to czemu nie - oświadczył prezydent.

Wzmocnienie granic

Oprócz tego, w ocenie Zełenskiego, sojusznicy Ukrainy mogliby wzmocnić ochronę swoich granic. - Rosja stale grozi przekroczeniem granicy Ukrainy od strony Białorusi. Zagraża również granicom Białorusi z Polską i krajami bałtyckimi. Białoruś nie ma bowiem kontroli nad wojskami Federacji Rosyjskiej, znajdującymi się na białoruskim terytorium - podkreślił prezydent.

df1ns0v

- Pozytywnie odnosimy się do wzmocnienia tych granic. Jeśli jest możliwość ich wzmocnienia, to wspaniale i dla nas, i dla Polski - oznajmił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ataki na bazy w Rosji? "Nie tylko prawo, ale obowiązek Ukrainy"

Zełenski wyjaśnił kwestię wypowiedzi Macrona

Zełenski zaznaczył przy tym, że nie słyszał od prezydenta Francji Emmanuela Macrona propozycji wprowadzenia francuskich wojsk na terytorium Ukrainy.

Pod koniec lutego Macron zadeklarował, że pokonanie Rosji jest niezbędne dla zagwarantowania bezpieczeństwa w Europie. Dodał również, że w przyszłości nie należy wykluczać wysłania zachodnich sił lądowych do Ukrainy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
df1ns0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
df1ns0v
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj