Trwa ładowanie...

Ukraina. Dzieci wśród ofiar rosyjskiego ostrzału

Trwa atak na Ukrainę. Jak przekazał doradca ministra spraw wewnętrznych Wadym Denysenko, armia rosyjska prowadzi ostrzał również obiektów cywilnych. Tylko w ciągu ostatniej doby w ich wyniku zginęło dwoje ukraińskich dzieci.

Share
Ukraina. Dzieci wśród ofiar rosyjskiego ostrzału Ukraina. Dzieci wśród ofiar rosyjskiego ostrzału Fot: AP
d3gimvr

Denysenko dodał, że łącznie w ciągu ostatniej doby siły rosyjskie ostrzelały 33 obiekty cywilne.

W pierwszym dniu inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę zginęło 137 obywateli Ukrainy, a 306 zostało rannych. Ukraiński MON informuje też o około 800 ofiarach po stronie armii rosyjskiej.

Wojna na Ukrainie. Wyburzone mosty wokół Kijowa

W piątek rano serwis Euromaidan PR przekazał, że siły zbrojne Ukrainy wysadziły trzy mosty wokół Kijowa, aby hamować natarcie rosyjskich czołgów.

d3gimvr

Zobacz też: rosyjskie naloty na bloki mieszkalne w Kijowie. Przerażające nagranie z Ukrainy

Serwis wskazał, że czołgi rosyjskie zbliżają się do Kijowa od północnego zachodu. W okolicach miejscowości Iwanków doszło do bitwy. Wojska ukraińskie wysadziły most na rzece Teterew. Rosjanie są także w pobliżu miasta Worzel.

Siły ukraińskie wysadziły także most na rzece Irpiń w miejscowości Demydiw. Jak wskazał serwis, to uniemożliwiło rosyjskiemu wojsku postęp w kierunku Kijowa wzdłuż rzeki. To zmusiło ich do skierowania się w kierunku Hostomelu.

Kijów walczy. Stolica pod ostrzałem rakietowym

Szef ukraińskiego MSZ przekazał w piątek nad ranem, że Kijów nalazł się pod ciężkim ostrzałem rakietowym ze strony Rosji. Władze miasta ogłosiły alarm przeciwlotniczy i wezwały ludność do udania się do schronów.

Zobacz też:

Źródło: PAP

d3gimvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3gimvr
d3gimvr
Więcej tematów