Trwa ładowanie...
d3852i0
d3852i0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

UE wybrała koordynatora ds. walki z ebolą

Nowy komisarz UE ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Cypryjczyk Christos Stylianides będzie koordynował unijne działania dotyczące zwalczania epidemii wirusa eboli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3852i0

Decyzja o powołaniu Cypryjczyka na koordynatora ds. eboli zapadła w czwartek wieczorem podczas unijnego szczytu klimatycznego w Brukseli. Poinformował o tym na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

Temat walki z ebolą jest jednym z tematów obrad szczytu.

Nowy komisarz jest politykiem centroprawicy, ma 56 lat. Był rzecznik rządu i posłem do cypryjskiego parlamentu od 2006 r. do 2013 r. Po majowych eurowyborach został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

d3852i0

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że przeznaczy 24,4 mln euro z budżetu UE na pilnie potrzebne badania nad wirusem eboli. Środki te mają zasilić pięć projektów, w tym zakrojone na dużą skalę badania kliniczne potencjalnej szczepionki.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała w środę wieczorem w Genewie, że liczba ofiar śmiertelnych obecnej epidemii eboli w Afryce Zachodniej wzrosła do 4877; 9936 osób jest zarażonych. Eksperci uważają, że prawdziwa liczba zarażonych jest znacznie wyższa, bo w trzech krajach najbardziej dotkniętych epidemią gorączki krwotocznej - Liberii, Gwinei i Sierra Leone - brakuje personelu do opieki nad chorymi. Najwięcej ofiar eboli jest w Liberii, gdzie według statystyk WHO do tej pory wirus spowodował śmierć 2705 osób.

Ebola, którą wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

Z Brukseli Aneta Oksiuta

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów