Trwa ładowanie...
d3nop1h

UE nawiązuje stosunki z Koreą Płn.

Komisja Europejska oświadczyła w poniedziałek, że nawiązanie stosunków dyplomatycznych z Koreą Płn. ułatwi unijne wysiłki na drodze ku pojednaniu obu państw koreańskich.

Share
d3nop1h

Komisja Europejska - organ wykonawczy Unii Europejskiej - wyraziła nadzieję, że to posunięcie będzie też wparciem dla reform gospodarczych w Korei Północnej, a także dla rozwiązania palących problemów braku żywności i ochrony zdrowia.

W oświadczeniu Komisji Europejskiej nie podano, kiedy i w jaki sposób zostaną oficjalnie nawiązane stosunki dyplomatyczne z Phenianem. Z 15 państw członkowskich Unii jedynie Francja i Irlandia nie mają przedstawicielstw dyplomatycznych w Koreańskiej Republice Ludowo- Demokratycznej.

Przełomowa dla stosunków między Brukselą a Phenianem była wizyta, jaką na początku maja złożyła w Korei Północnej delegacja wysokich przedstawicieli Unii z Goeranem Perssonem, premierem Szwecji, która w tym półroczu przewodzi UE. Po wielogodzinnych rozmowach delegacji z przywódcą Kim Dzong Ilem Persson powiedział, iż odniósł wrażenie, że Phenian pragnie wyjść z izolacji. (kar)

d3nop1h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nop1h
d3nop1h
Więcej tematów