Trwa ładowanie...

Ucieczka z Korei Północnej do wolności. Dramatyczne wideo

Do sieci trafiło nagranie z ucieczki północnokoreańskiego żołnierza. Na filmie zobaczyć można jak kilku żołnierzy straży granicznej otwiera ogień w jego kierunku. Mężczyzna cudem przeżył i z dwiema ranami postrzałowymi zdołał przedostać się do Korei Południowej.

Share
Ucieczka z Korei Północnej do wolności. Dramatyczne wideoŹródło: YouTube
dv0ybkd

Ucieczki przez linię demarkacyjną należą do rzadkości, tym razem jednak się udało. Świat dowiedział się o ryzykownym wyczynie Koreańczyka z Północy 13 listopada. To wtedy żołnierz został znaleziony w południowej części Panmundżom, w odległości ok. 50 metrów od linii demarkacyjnej. Żołnierze Korei Południowej musieli czołgać się, by wydobyć rannego z zagrożonej strefy - oświadczył kilka dni temu resort obrony w Seulu.

Do sieci trafił właśnie film, który pokazuje, jak dokładnie wyglądała ucieczka z jednej z najstraszniejszych dyktatur świata. Nagranie rozpoczyna się kadrem z drogi prowadzącej do strefy zdemilitaryzowanej w Panmundżom. Kierowca pędzi w dół trzypasmówką, by w pewnym momencie przekroczyć linię demarkacyjną. Wtedy w pogoń za nim ruszyli żołnierze z oddziału strzegącego granicę, oddając za ucieknierem kilkadziesiąt strzałów z broni krótkiej i karabinków AK.

Wiadomo, że podczas ucieczki mężczyzna został dwukrotnie postrzelony. Żołnierze z Korei Południowej znaleźli go z ranami nogi i przedramienia. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć ogólny stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia.

Korea Południowa twierdzi, że zachowanie żołnierzy z Północy było pogwałceniem rozejmu, obowiązującego od zakończenia wojny na Półwyspie w 1953 roku. Chodzi o czasowe naruszenie strefy zdemilitaryzowanej przez północnokoreańskich wojskowych i otworzenie tam ognia.

dv0ybkd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv0ybkd
dv0ybkd
Więcej tematów