Trwa ładowanie...
d48le6f

Ucieczka z Korei Północnej do wolności. Dramatyczne wideo

Do sieci trafiło nagranie z ucieczki północnokoreańskiego żołnierza. Na filmie zobaczyć można jak kilku żołnierzy straży granicznej otwiera ogień w jego kierunku. Mężczyzna cudem przeżył i z dwiema ranami postrzałowymi zdołał przedostać się do Korei Południowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Moment ucieczki północnokoreańskiego żołnierza.
Moment ucieczki północnokoreańskiego żołnierza. (YouTube)
d48le6f

Ucieczki przez linię demarkacyjną należą do rzadkości, tym razem jednak się udało. Świat dowiedział się o ryzykownym wyczynie Koreańczyka z Północy 13 listopada. To wtedy żołnierz został znaleziony w południowej części Panmundżom, w odległości ok. 50 metrów od linii demarkacyjnej. Żołnierze Korei Południowej musieli czołgać się, by wydobyć rannego z zagrożonej strefy - oświadczył kilka dni temu resort obrony w Seulu.

Do sieci trafił właśnie film, który pokazuje, jak dokładnie wyglądała ucieczka z jednej z najstraszniejszych dyktatur świata. Nagranie rozpoczyna się kadrem z drogi prowadzącej do strefy zdemilitaryzowanej w Panmundżom. Kierowca pędzi w dół trzypasmówką, by w pewnym momencie przekroczyć linię demarkacyjną. Wtedy w pogoń za nim ruszyli żołnierze z oddziału strzegącego granicę, oddając za ucieknierem kilkadziesiąt strzałów z broni krótkiej i karabinków AK.

Wiadomo, że podczas ucieczki mężczyzna został dwukrotnie postrzelony. Żołnierze z Korei Południowej znaleźli go z ranami nogi i przedramienia. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć ogólny stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia.

d48le6f

Korea Południowa twierdzi, że zachowanie żołnierzy z Północy było pogwałceniem rozejmu, obowiązującego od zakończenia wojny na Półwyspie w 1953 roku. Chodzi o czasowe naruszenie strefy zdemilitaryzowanej przez północnokoreańskich wojskowych i otworzenie tam ognia.

d48le6f

Podziel się opinią

Share
d48le6f
d48le6f
Więcej tematów