Trwa ładowanie...
d1t6f9b

Tym dzisiaj żyje Polska i świat: dyskusja o Polsce w PE, Trump w Japonii

Dyskusja o Polsce na posiedzeniu komisji sprawiedliwości Parlamentu Europejskiego i wizyta w Polsce prezydenta Iraku Mohammeda Fuada Masuma Khadera to najważniejsze wydarzenia dnia w Polsce. Świat bacznie będzie obserwował wizytę Donalda Trumpa w Japonii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump rozpoczął wizytę w Japonii
Donald Trump rozpoczął wizytę w Japonii (PAP/EPA)
d1t6f9b

O sytuacji w Polsce dyskutować będą europosłowie na posiedzeniu komisji sprawiedliwości, w której weźmie udział Frans Timmermans. Debata ma związek z prowadzoną przez Komisję Europejską procedurą praworządności. Temat dzisiejszej dyskusji to “niedawne wydarzenia w Polsce i ich wpływ na praworządność". Początek dyskusji zaplanowano na godz. 16.

Wizyta prezydenta Iraku

Dwudniową wizytę w Polsce rozpoczyna w poniedziałek prezydent Iraku Mohammed Fuad Masum Khader. W planie są m.in. rozmowy prezydentów oraz delegacji, złożenie wieńca przez prezydenta Iraku na Grobie Nieznanego Żołnierza czy oficjalny obiad. Spotkanie z mediami zaplanowano na 12:40.

d1t6f9b

Spotkanie słowackich i polskich parlamentarzystów

W Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji odbędzie się wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i słowackiego parlamentu, czyli Rady Narodowej Republiki Słowackiej. Przedstawiciele izb będą rozmawiać o stosunkach dwustronnych, parlamentarnej współpracy regionalnej, zwłaszcza w formacie wyszehradzkim oraz roli parlamentów wobec nowych wyzwań stojących przed UE.

Polskiej delegacji przewodniczyć będzie marszałek Sejmu Marek Kuchciński. W obradach udział wezmą także m.in. wicemarszałkowie: Ryszard Terlecki, Joachim Brudziński, Małgorzata Kidawa-Błońska i Barbara Dolniak, a także poseł Jerzy Polaczek, przewodniczący Polsko-Słowackiej Grupy Parlamentarnej.

Prace nad budżetem w komisjach sejmowych

d1t6f9b

W poniedziałek sejmowe komisje będą kontynuować prace nad poszczególnymi częściami projektu nowelizacji tegorocznego budżetu - m.in. komisje sprawiedliwości, administracji i spraw wewnętrznych, ds. UE czy rolnictwa.

Strajk ostrzegawczy w kopalni "Ruda"

O godz. 6 w Kopalni Węgla Kamiennego „Ruda” (Polska Grupa Górnicza) rozpocząl się strajk ostrzegawczy. Przystąpienie do strajku zapowiedział 3 oddziały. We wtorek, 7 listopada, ma odbyć się referendum, a 20 listopada ewentualny strajk.

Gowin podsumowuje kongres

d1t6f9b

Wicepremier Jarosław Gowin w swoim biurze poselskim w Krakowie podsumuje sobotni kongres zjednoczeniowy. Konferencja rozpocznie się o godz. 12.

Minister Adamczyk otwiera odcinek S5 i dworzec we Wrocławiu

Pracowity dzień czeka ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, O godzinie 10.30 weźmie udział w konferencji związanej z oddaniem do ruchu odcinka drogi ekspresowej S5 Korzeńsko-Wrocław, a o 16:15 w otwarciu nowego dworca autobusowego we Wrocławiu.

Milczący marsz dla Piotra S.

d1t6f9b

Pod hasłem „Obudźcie się! Jeszcze nie jest za późno!” przez centrum Warszawy przejdzie milczący marsz. Rozpocznie się o godz. 16.30 na pl. Defilad, w miejscu samospalenia Piotra S. W ten sposób jego organizatorzy chca uczcić pamięc mężczyzny, który w połowie października podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki.

Wizyta Trumpa w Azji

Świat bacznie będzie obserwował wizytę prezydenta Donalda Trumpa w Azji. Wczoraj przywódca USA przyleciał do Japonii. Rozmowy dotyczyć będą sposobów zwiększenia nacisku na Koreę Północną. Podczas oficjalnych rozmów w Japonii poruszone mają być też kwestie gospodarcze, ze względu na wycofanie się w tym roku USA z Porozumienia Transpacyficznego.

d1t6f9b

Podziel się opinią

Share
d1t6f9b
d1t6f9b
Więcej tematów