PublicystykaTYLKO W WP. Mariusz Haładyj nowym szefem Prokuratorii Generalnej

TYLKO W WP. Mariusz Haładyj nowym szefem Prokuratorii Generalnej

Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, premier Mateusz Morawiecki podpisał we wtorek 5 lutego nominację na nowego szefa Prokuratorii Generalnej, który reprezentuje Skarb Państwa w procesach m.in. przed Sądem Najwyższym. Obowiązki będzie pełnić Mariusz Haładyj.

TYLKO W WP. Mariusz Haładyj nowym szefem Prokuratorii Generalnej
Źródło zdjęć: © MPIT | mpit.gov.pl
Marcin Makowski

05.02.2019 | aktual.: 05.02.2019 16:43

- Wielokrotnie sprawdził się w trudnych zadaniach w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii - słyszymy od naszych informatorów w KPRM na temat nowego szefa Prokuratorii Generalnej. Do jego zadań będzie należało reprezentowanie interesu Skarbu Państwa w roli jego zastępcy zarówno przed Sądem Najwyższym, jak i przed sądami powszechnymi i polubownymi.

Dotychczasowy podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (powołany 16 stycznia 2018 r.), objął stanowisko prezesa Prokuratorii Generalnej po pełniącym obowiązki po prawniku i współtwórcy Głównego Urzędu Prokuratorii Generalnej Marku Millerze. Przejęcie stanowiska odbyło się w ramach konkursu i otwartego naboru na stanowisko, w których udział wzięło tylko dwóch kandydatów - Miller i Haładyj.

Jak nieoficjalnie dowiaduje się Wirtualna Polska, obecny prezes instytucji to zaufany współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego. Przed nim zmierzenie się m.in. z problemem pozywania Skarbu Państwa za smog czy restytucją mienia pożydowskiego.

Kim jest Haładyj?

Oto polityczny życiorys Mariusza Haładyja. W 2002 r. rozpoczął pracę w Kancelarii Adwokackiej w Lublinie. Od 2003 r. był zatrudniony w Najwyższej Izbie Kontroli. W roku 2006 odbył staż w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli w Wydziale ds. Kontaktów Gospodarczych. Od 2006 r. pracował w Ministerstwie Finansów w Departamencie Kontroli Skarbowej w Wydziale Kontroli Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa na stanowiskach najpierw głównego specjalisty, a od 2007 r. na stanowisku naczelnika wydziału.

Od 2008 r. był zatrudniony w Ministerstwie Gospodarki w Sekretariacie Ministra na stanowisku najpierw naczelnika wydziału ds. eksperckich i koordynującego pion obsługi dokumentacji, a od 2009 r. na stanowisku zastępcy dyrektora nadzorującego pracę wydziałów prawa gospodarczego i finansowego oraz samodzielne stanowiska ds. eksperckich. Od lutego 2012 r. do grudnia 2015 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Od 9 grudnia 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Marcin Makowski dla WP Opinie

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)