Trwa ładowanie...
ddp68dp

"Tylko nie mów nikomu". "FAZ" o filmie Tomasza Sekielskiego. Mocny komentarz

Komentując film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu", "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze o "odpychającej podwójnej moralności obrońców tradycyjnych wartości". Nazywa Kościół "autorytarną organizacją o skostniałej ideologii". Wspomina też o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim.
Share
"Tylko nie mów nikomu" od kilku dni robi w Polsce furorę - czytamy
"Tylko nie mów nikomu" od kilku dni robi w Polsce furorę - czytamyŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur
ddp68dp

"Powołując się na naukę Kościoła katolickiego i z jego wsparciem, polska prawica prowadzi działania przeciwko mniejszościom seksualnym" - pisze Reinhard Veser w komentarzu opublikowanym we "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Jak zaznacza, dyskryminacja homoseksualistów uzasadniana jest ochroną chrześcijańskich wartości i rodziny. "Jarosław Kaczyński, przywódca partii rządzącej PiS, utożsamia krytykę pod adresem Kościoła ze zdradą ojczyzny" - kontynuuje autor.

"W tym samym tonie utrzymane są reakcje jego partii na film dokumentalny, który od kilku dni robi w Polsce furorę, ponieważ dostarcza dowodów na to, że polscy biskupi systematycznie tuszowali przypadki seksualnego wykorzystywania (dzieci) przez księży" - czytamy w "FAZ".

ddp68dp

Zobacz także: Rzecznik rządu pytana o film Sekielskiego. Doszło do ostrej wymiany zdań w studiu

Na finiszu kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego ta sprawa może stać się "poważnym problemem" dla PiS - ocenia Reinhard Veser.

Ta postawa demaskuje przede wszystkim "odpychającą podwójną moralność" tych obrońców "tradycyjnych wartości", którzy twierdzą, że "chronią dusze dzieci przed niemoralnością otwartego społeczeństwa" akceptującego ludzi o wszystkich orientacjach seksualnych i wszystkich tożsamościach - czytamy.

ddp68dp

Przykład Polski pokazuje po raz kolejny, skąd nadchodzi rzeczywiste zagrożenie - "od autorytarnych organizacji o skostniałej ideologii" - pisze w konkluzji publicysta.

Przeczytaj również:
Prasa w Niemczech i Szwajcarii o filmie Sekielskiego: mroczna tajemnica Kościoła i kłopot dla PiS
Kardynał Marx: Jestem wstrząśnięty tym, co się stało w Kościele

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddp68dp

Podziel się opinią

Share
ddp68dp
ddp68dp
Więcej tematów