Trwa ładowanie...

"Tylko nie mów nikomu". Abp Sławoj Leszek Głódź przeprasza: "użyłem niewłaściwych słów"

"Użyłem niewłaściwych słów; chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii - tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu" - napisał w oświadczeniu abp Sławoj Leszek Głódź. W ten sposób przeprosił za swój komentarz sprzed kilku dni o filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".

Share
"Tylko nie mów nikomu". Abp Sławoj Leszek Głódź przeprasza: "użyłem niewłaściwych słów"Źródło: PAP, fot: Piotr Nowak
dilg31h

- Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego - stwierdził arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, zapytany w niedzielę przez reportera TVN24, czy widział film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Jego wypowiedź wywołała wiele kontrowersji. W środę przeprosił za te słowa w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Archidiecezji Gdańskiej.

"W związku z moją wypowiedzią, która miała miejsce w niedzielę 12 maja br. w Krakowie informuję, że zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości, użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii – tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu" - napisał abp Głódź.

dilg31h

Metropolita gdański podkreślił, że "w Archidiecezji Gdańskiej nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię". "Dowodem na to są podejmowane procedury cywilne i kanoniczne zgodnie z zaleceniami Papieża Franciszka, Kongregacji Nauki Wiary oraz Konferencji Episkopatu Polski" - napisał w oświadczeniu.

"W każdym zgłoszonym przypadku nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży działa specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta również prowadzi sprawy śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego" - zapewnił abp Głódź.

Zobacz także: Sekielski dołącza do specjalnej akcji Wirtualnej Polski

Film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele premierowo pokaże Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja, o godzinie 23.00. Kolejne w piątek i niedzielę.

Telewizja WP jest dostępna naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w kablówkach, m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) i wielu innych.

dilg31h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dilg31h
dilg31h
Więcej tematów