Trwa ładowanie...
d2zpgu3

"Tylko nie mów nikomu". Abp Sławoj Leszek Głódź przeprasza: "użyłem niewłaściwych słów"

"Użyłem niewłaściwych słów; chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii - tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu" - napisał w oświadczeniu abp Sławoj Leszek Głódź. W ten sposób przeprosił za swój komentarz sprzed kilku dni o filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".
Share
"Nie oglądam byle czego". Abp Sławoj Leszek Głódź przeprosił za swoje słowa.
"Nie oglądam byle czego". Abp Sławoj Leszek Głódź przeprosił za swoje słowa.Źródło: PAP, Fot: Piotr Nowak
d2zpgu3

- Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego - stwierdził arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, zapytany w niedzielę przez reportera TVN24, czy widział film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Jego wypowiedź wywołała wiele kontrowersji. W środę przeprosił za te słowa w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Archidiecezji Gdańskiej.

Zobacz także: "Tylko nie mów nikomu". Abp Głódź został spytany o film o pedofilii. "Nie oglądam byle czego"

"W związku z moją wypowiedzią, która miała miejsce w niedzielę 12 maja br. w Krakowie informuję, że zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości, użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii – tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu" - napisał abp Głódź.

d2zpgu3

Zobacz także:"Tylko nie mów nikomu". Wiosna zorganizowała pokaz filmu dla abp. Głódzia

Metropolita gdański podkreślił, że "w Archidiecezji Gdańskiej nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię". "Dowodem na to są podejmowane procedury cywilne i kanoniczne zgodnie z zaleceniami Papieża Franciszka, Kongregacji Nauki Wiary oraz Konferencji Episkopatu Polski" - napisał w oświadczeniu.

"W każdym zgłoszonym przypadku nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży działa specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta również prowadzi sprawy śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego" - zapewnił abp Głódź.

Zobacz także: Sekielski dołącza do specjalnej akcji Wirtualnej Polski

Film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele premierowo pokaże Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja, o godzinie 23.00. Kolejne w piątek i niedzielę.

Telewizja WP jest dostępna naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w kablówkach, m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) i wielu innych.

d2zpgu3

Podziel się opinią

Share
d2zpgu3
d2zpgu3
Więcej tematów