Trwa ładowanie...
d2avl0c

Twitter komentuje rekonstrukcję rządu. Nie brakuje złośliwych uwag

"Pełne zaskoczenie u prezydenta Andrzeja Dudy. Nie ma samodzielnego ministerstwa cyfryzacji" – tak była już minister cyfryzacji Anna Streżyńska skomentowała na Twitterze rekonstrukcję rządu Mateusza Morawieckiego.
Share
Na Twitterze nie brakuje złośliwych komentarzy
Na Twitterze nie brakuje złośliwych komentarzyŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d2avl0c

W ramach rekonstrukcji z rządem pożegnali się minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, minister środowiska Jan Szyszko, szef MON Antoni Macierewicz, minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz szef MSZ Witold Waszczykowski.

Andrzej Adamczyk pozostał w rządzie jako minister infrastruktury. Ministrem środowiska został Henryk Kowalczyk, a Mariusz Błaszczak nowym szefem MON. Nowymi ministrami zostali: Jacek Czaputowicz (MSZ), Joachim Brudziński (MSWiA), Łukasz Szumowski (ministerstwo zdrowia), Jerzy Kwieciński (Inwestycje i Rozwoju), Jadwiga Emilewicz (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii) oraz Teresa Czerwińska (Ministerstwo Finansów).

d2avl0c

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej zauważa, że część nowych ministrów jest szerzej nieznana.

Layer 1

Niestety nie ma wielu sygnałów mówiących ze kolejni ministrowie lepiej sprawdzą się na powierzanych im stanowiskach. O części z nich tak naprawdę niewiele na razie wiadomo.

Kamila Gasiuk-Pihowicz, Nowoczesna

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt napisała, że "niestety w większości przypadków rekonstrukcja była tylko politycznym targiem, nie mającym wiele wspólnego z troską o dobro państwa".

Emocje budzi nowy minister obrony narodowej. "Jeśli minister Błaszczak do spraw obronności będzie podchodził równie poważnie jak do walki z nienawiścią to jest się czego bać" – stwierdziła na Twitterze posłanka PO Agnieszka Pomaska.

d2avl0c

"Nigdy nie sądziłem, że ucieszy mnie jakakolwiek nominacja Błaszczaka. A jednak…" – skomentował zastępca redaktora naczelnego Magazynu Liberte Marcin Celiński.

"Mariusz nie poradził sobie z policją to teraz sprawdzi się w zarządzaniu wojskiem, a co, niech ma jakieś stanowisko" – pisze Robert Kropiwnicki z PO.

"Człowiek, który nie widzi rasistowskich zachowań, usprawiedliwia próbę linczu, właśnie został Ministrem Obrony Narodowej. Morawiecki wymienił dżumę na cholerę" – komentuje na Twitterze Marcelina Zawisza z Partii Razem.

d2avl0c

"Znormalizowanie relacji z Prezydentem, odblokowanie certyfikatu gen. J. Kraszewskiego, uzgodnienie projektu reformy SKID, awanse generalskie - to się chyba szybko stanie, reszta raczej się nie zmieni" – skomentował zmiany w MON gen. Stanisław Koziej.

Według części komentujących zmiany w rządzie, Mariusz Błaszczak w resorcie obrony oznacza nowe pytania o wojsko. "Kończy się najbardziej mroczny okres w najnowszej historii Sił Zbrojnych, pytanie co dalej?" - pyta gen. Mirosław Różański.

Mariusz Błaszczak został szefem MON, a jego miejsce zajął Joachim Brudziński. Ta nominacja też wzbudza emocje.

Layer 1

Z chuligana na ministra nadzorującego policję - taka kariera tylko w PiS. Bo to Prezes decyduje kto nie jest komunistą albo złodziejem.

Radosław Sikorski na Twitterze

Joanna Szenyszyn związana z SLD zwraca uwagę na zmiany szefów ministerstw. "Brudziński za Błaszczaka, Błaszczak za Macierewicza, Macierewicz za... ?" - zauważa.

d2avl0c

Podziel się opinią

Share
d2avl0c
d2avl0c
Więcej tematów