Trwa ładowanie...

Twitter komentuje rekonstrukcję rządu. Nie brakuje złośliwych uwag

"Pełne zaskoczenie u prezydenta Andrzeja Dudy. Nie ma samodzielnego ministerstwa cyfryzacji" – tak była już minister cyfryzacji Anna Streżyńska skomentowała na Twitterze rekonstrukcję rządu Mateusza Morawieckiego.

Twitter komentuje rekonstrukcję rządu. Nie brakuje złośliwych uwagŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3csadc
d3csadc

W ramach rekonstrukcji z rządem pożegnali się minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, minister środowiska Jan Szyszko, szef MON Antoni Macierewicz, minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz szef MSZ Witold Waszczykowski.

Andrzej Adamczyk pozostał w rządzie jako minister infrastruktury. Ministrem środowiska został Henryk Kowalczyk, a Mariusz Błaszczak nowym szefem MON. Nowymi ministrami zostali: Jacek Czaputowicz (MSZ), Joachim Brudziński (MSWiA), Łukasz Szumowski (ministerstwo zdrowia), Jerzy Kwieciński (Inwestycje i Rozwoju), Jadwiga Emilewicz (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii) oraz Teresa Czerwińska (Ministerstwo Finansów).

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej zauważa, że część nowych ministrów jest szerzej nieznana.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Niestety nie ma wielu sygnałów mówiących ze kolejni ministrowie lepiej sprawdzą się na powierzanych im stanowiskach. O części z nich tak naprawdę niewiele na razie wiadomo. Kamila Gasiuk-Pihowicz, Nowoczesna

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt napisała, że "niestety w większości przypadków rekonstrukcja była tylko politycznym targiem, nie mającym wiele wspólnego z troską o dobro państwa".

Emocje budzi nowy minister obrony narodowej. "Jeśli minister Błaszczak do spraw obronności będzie podchodził równie poważnie jak do walki z nienawiścią to jest się czego bać" – stwierdziła na Twitterze posłanka PO Agnieszka Pomaska.

d3csadc

"Nigdy nie sądziłem, że ucieszy mnie jakakolwiek nominacja Błaszczaka. A jednak…" – skomentował zastępca redaktora naczelnego Magazynu Liberte Marcin Celiński.

"Mariusz nie poradził sobie z policją to teraz sprawdzi się w zarządzaniu wojskiem, a co, niech ma jakieś stanowisko" – pisze Robert Kropiwnicki z PO.

"Człowiek, który nie widzi rasistowskich zachowań, usprawiedliwia próbę linczu, właśnie został Ministrem Obrony Narodowej. Morawiecki wymienił dżumę na cholerę" – komentuje na Twitterze Marcelina Zawisza z Partii Razem.

d3csadc

"Znormalizowanie relacji z Prezydentem, odblokowanie certyfikatu gen. J. Kraszewskiego, uzgodnienie projektu reformy SKID, awanse generalskie - to się chyba szybko stanie, reszta raczej się nie zmieni" – skomentował zmiany w MON gen. Stanisław Koziej.

Według części komentujących zmiany w rządzie, Mariusz Błaszczak w resorcie obrony oznacza nowe pytania o wojsko. "Kończy się najbardziej mroczny okres w najnowszej historii Sił Zbrojnych, pytanie co dalej?" - pyta gen. Mirosław Różański.

d3csadc

Mariusz Błaszczak został szefem MON, a jego miejsce zajął Joachim Brudziński. Ta nominacja też wzbudza emocje.

Z chuligana na ministra nadzorującego policję - taka kariera tylko w PiS. Bo to Prezes decyduje kto nie jest komunistą albo złodziejem. Radosław Sikorski na Twitterze

Joanna Szenyszyn związana z SLD zwraca uwagę na zmiany szefów ministerstw. "Brudziński za Błaszczaka, Błaszczak za Macierewicza, Macierewicz za... ?" - zauważa.

d3csadc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3csadc
Więcej tematów