TVN trafi do Foxa? Pojawiają się prognozy
Pojawiają się kolejne doniesienia na temat możliwej przyszłości TVN-u. Na stronie CNBC, gdzie tradycyjnie publikowane są prognozy ekspertów medialnych na kolejne lata, zaprezentowano najnowszą - dotyczącą 2025 roku. Wśród innych scenariuszy wyszczególniono ten, w którym aktywa Warner Bros. Discovery zostałyby przejęte przez Fox.
Na stronie CNBC opublikowane zostały prognozy przedstawicieli mediów na 2025 rok. Jak przekazano, prognozy pochodzą od "najpotężniejszych przedstawicieli branży medialnej i rozrywkowej na świecie", a zachowanie anonimowości w ich przypadku ma pomóc w jak najbardziej nieskrępowanym przedstawieniu swoich wizji.
Jak wskazano, patrząc wstecz na prognozy z 2024 roku, nie wszystkie były tak trafne, jak w poprzednich latach - nie doszło m.in. do zapowiadanego połączenia platform Max, Netflix i Disney w jeden pakiet streamingowy, jak przewidywał jeden z ekspertów w ubiegłym roku, ale Max i Disney faktycznie połączyły siły. Jak więc zaznaczono, wymieniając także inne przykłady, wiele prognoz było udanych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Cyberbezpieczeństwo w UE. "To zawsze jest wyścig"
Co dalej z TVN-em?
W jednym z tegorocznych scenariuszy na nadchodzący rok jeden z managerów medialnych prezentuje scenariusz przejęcia aktywów Warner Bros. Discovery przez Fox.
Po sprzedaży większości swoich aktywów rozrywkowych Disneyowi w 2019 roku firma Fox ma zaskoczyć świat mediów, ponownie zyskując rozmach za sprawą przejęcia HBO, studia filmowego, sieci Turner i zasobów streamingowych Warner Bros. Discovery. Jak się jednak okazuje, inna z osób przedstawiła scenariusz sprzedaży Foxa z racji niepewnej przyszłości trustu rodziny Murdochów.
"Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi"
Katarzyna Kieli, CEO TVN-u, w niedawnym mailu do pracowników podkreśliła, że bez względu na to, co się wydarzy, niezależność dziennikarska pozostanie kluczowa. "Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi" - napisała, zapewniając o wsparciu polskiego managementu.
Mimo to nie rozwiało to obaw pracowników, którzy odczuwają niepewność co do przyszłości stacji.
W ubiegłym tygodniu premier Donald Tusk poinformował o wpisaniu TVN na listę podmiotów podlegających ochronie, by uniemożliwić wrogie przejęcie przez "tych, którzy wypowiedzieli Polsce wojny hybrydowe".
Do sprawy odniósł się też Departament Stanu USA. Rzecznik resortu dyplomacji powiedział PAP, że choć ochrona mediów i pluralizmu przed "wrogą ingerencją" jest konieczna, to przestrzegł, że nie należy tego "nadużywać dla celów polityki wewnętrznej".
Czytaj też:
Źródło: CNBC, Wirtualna Polska