Sprzedaż TVN. Poszła informacja do pracowników
Warner Bros. Discovery przygotowuje się do sprzedaży grupy TVN, współpracując z bankiem JPMorgan - informuje Reuters. Prezes TVN uspokaja pracowników.
Warner Bros. Discovery rozpoczął przygotowania do sprzedaży grupy TVN, współpracując z bankiem inwestycyjnym JPMorgan. Jak podaje agencja Reuters, bank kontaktuje się z potencjalnymi nabywcami, a szczegółowe informacje o TVN mają być dostępne na początku przyszłego roku.
Prezes TVN uspokaja
Katarzyna Kieli, prezes TVN, w mailu do pracowników podkreśliła, że niezależność dziennikarska pozostanie kluczowa. "Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi" - napisała, zapewniając o wsparciu polskiego managementu.
W ubiegłym tygodniu Warner Bros. Discovery ogłosił restrukturyzację koncernu, dzieląc go na część streamingową i rozrywkową oraz część zawierającą "liniowe" kanały telewizyjne, w tym TVN. Komentatorzy w USA spekulowali, że może to być przygotowanie do pozbycia się drugiego z segmentów biznesu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zabójcy wpadli przez mapy Google. Ujawniono nagranie
W środę premier Donald Tusk poinformował o wpisaniu TVN na listę podmiotów podlegających ochronie, by uniemożliwić wrogie przejęcie przez "tych, którzy wypowiedzieli Polsce wojny hybrydowe". W mediach spekulowano m.in. o węgierskiej telewizji TV2 związanej z premierem tego kraju Viktorem Orbanem.
W poniedziałek do sprawy odniósł się Departament Stanu USA. Rzecznik resortu dyplomacji powiedział PAP, że choć ochrona mediów i pluralizmu przed "wrogą ingerencją" jest konieczna, to przestrzegł, że nie należy tego "nadużywać dla celów polityki wewnętrznej".
Według źródeł Reutersa, wartość TVN może przekroczyć 1 mld euro. Proces sprzedaży ma uwzględniać status TVN jako niezależnego nadawcy informacyjnego.
Grupa TVN, będąca częścią Warner Bros. Discovery od 2018 roku, obejmuje 12 stacji telewizyjnych i serwisy internetowe. W 2023 roku przychody TVN wzrosły o 5 proc. do 2,25 mld zł, a zysk netto wyniósł 419,7 mln zł.
Źródło: Wirtualnemedia/PAP