Trwa ładowanie...

Tuszowanie sprawy śmierci Igora Stachowiaka? PO na tropie podróży Beaty Kempy

Posłowie Platformy wystąpią do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o zabezpieczenie materiału dowodowego ws. Igora Stachowiaka. Chcą materiałów z monitoringu z komendy policji w Oleśnicy. Chodzi o pilną wizytę na komisariacie szefowej kancelarii premiera.

Tuszowanie sprawy śmierci Igora Stachowiaka? PO na tropie podróży Beaty KempyŹródło: PAP
d1h9ox4
d1h9ox4

Krzysztof Brejza i Borys Budka poinformowali, że Platforma wystąpi do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry z wnioskami o zabezpieczenie monitoringu z komendy policji w Oleśnicy.

PO chce wiedzieć, czy prawdą jest, że szefowa kancelarii premiera Beata Kempa zaraz po naradzie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z ministrem SWiA Mariuszem Błaszczakiem i wiceszefem MSWiA Jarosławem Zielińskim, "w trybie pilnym udała się na Dolny Śląsk".

- Chcemy wiedzieć w jakim charakterze tam pojechała - domagał się poseł PO.

d1h9ox4

Śmierć Igora na komendzie. PO chce rejestru wyjazdów i rozmów minister Kempy

- Występujemy o rejestr wyjazdów służbowych pani minister. Występujemy również z wnioskiem o zabezpieczenie bilingów z telefonów komórkowych pani minister Kempy, komendanta policji z Oleśnicy oraz komendanta Kokota, czyli osoby, która odpowiada za wydarzenia z ubiegłego roku, a która zamiast ponieść konsekwencje otrzymała awans - podkreślił Brejza.

Dodał, że za sprawą śmierci w 2016 r. na wrocławskim komisariacie 25-letniego Igora Stachowiaka stoi "zgniły układ". - Ośmiornica z politycznymi mackami oplotła komendę - podkreślił.

Komisja śledcza ws. tuszownia sprawy Igora

Zdaniem posła PO tę sprawę może wyjaśnić tylko komisja śledcza. "Apelujemy do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o zebranie materiału dowodowego, który może świadczyć o tym, że proces tuszowania tej sprawy nie zakończył się po ujawnieniu nagrań przez media, tylko trwa nadal" - podsumował.

TVN24 wyemitował drastyczne materiały, które zostały zarejestrowane na Komisariacie Policji Wrocław-Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej tuż przed śmiercią Igora Stachowiaka. Z materiału wynikało, że wobec zatrzymanego kilkakrotnie użyto paralizatora, co nagrała kamera z tego urządzenia.

W związku z wydarzeniami sprzed roku, szef MSWiA Mariusz Błaszczak odwołał komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę ds. prewencji oraz komendanta miejskiego we Wrocławiu.

d1h9ox4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h9ox4
Więcej tematów