Trwa ładowanie...
d4g4jd6

Tuszowanie sprawy śmierci Igora Stachowiaka? PO na tropie podróży Beaty Kempy

Posłowie Platformy wystąpią do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o zabezpieczenie materiału dowodowego ws. Igora Stachowiaka. Chcą materiałów z monitoringu z komendy policji w Oleśnicy. Chodzi o pilną wizytę na komisariacie szefowej kancelarii premiera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tuszowanie sprawy śmierci Igora Stachowiaka? PO na tropie podróży Beaty Kempy
(PAP)
d4g4jd6

Krzysztof Brejza i Borys Budka poinformowali, że Platforma wystąpi do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry z wnioskami o zabezpieczenie monitoringu z komendy policji w Oleśnicy.

PO chce wiedzieć, czy prawdą jest, że szefowa kancelarii premiera Beata Kempa zaraz po naradzie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z ministrem SWiA Mariuszem Błaszczakiem i wiceszefem MSWiA Jarosławem Zielińskim, "w trybie pilnym udała się na Dolny Śląsk".

- Chcemy wiedzieć w jakim charakterze tam pojechała - domagał się poseł PO.

d4g4jd6

Śmierć Igora na komendzie. PO chce rejestru wyjazdów i rozmów minister Kempy

- Występujemy o rejestr wyjazdów służbowych pani minister. Występujemy również z wnioskiem o zabezpieczenie bilingów z telefonów komórkowych pani minister Kempy, komendanta policji z Oleśnicy oraz komendanta Kokota, czyli osoby, która odpowiada za wydarzenia z ubiegłego roku, a która zamiast ponieść konsekwencje otrzymała awans - podkreślił Brejza.

Dodał, że za sprawą śmierci w 2016 r. na wrocławskim komisariacie 25-letniego Igora Stachowiaka stoi "zgniły układ". - Ośmiornica z politycznymi mackami oplotła komendę - podkreślił.

d4g4jd6

Komisja śledcza ws. tuszownia sprawy Igora

Zdaniem posła PO tę sprawę może wyjaśnić tylko komisja śledcza. "Apelujemy do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o zebranie materiału dowodowego, który może świadczyć o tym, że proces tuszowania tej sprawy nie zakończył się po ujawnieniu nagrań przez media, tylko trwa nadal" - podsumował.

TVN24 wyemitował drastyczne materiały, które zostały zarejestrowane na Komisariacie Policji Wrocław-Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej tuż przed śmiercią Igora Stachowiaka. Z materiału wynikało, że wobec zatrzymanego kilkakrotnie użyto paralizatora, co nagrała kamera z tego urządzenia.

W związku z wydarzeniami sprzed roku, szef MSWiA Mariusz Błaszczak odwołał komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę ds. prewencji oraz komendanta miejskiego we Wrocławiu.

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka informował, że trwa procedura zwolnienia policjanta, który użył na komisariacie paralizatora wobec Stachowiaka.

d4g4jd6

Podziel się opinią

Share
d4g4jd6
d4g4jd6
Więcej tematów