Trwa ładowanie...
d3eiglj

Tusk przyjął zaproszenie na obchody Święta Niepodległości. "PiS nie będzie zadowolony"

Kancelaria Prezydenta potwierdza, że szef rady europejskiej Donald Tusk przyjął zaproszenie na uroczystości organizowane w Warszawie 11 listopada. - Gest Andrzeja Dudy i decyzję Donalda Tuska należy docenić, ale obawiam się, że politycy PiS nie będą z tego zadowoleni - ocenia w rozmowie z WP Cezary Tomczyk (PO).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda zaprosił Donalda Tuska na obchody Święta Niepodległości w Warszawie.
Prezydent Andrzej Duda zaprosił Donalda Tuska na obchody Święta Niepodległości w Warszawie. (East News)
d3eiglj

Jak poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, Andrzej Duda na obchody Święta Niepodległości zaprosił wszystkich byłych prezydentów i premierów Polski. Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski dodał, że "w tym roku Tusk przyjął zaproszenie po raz pierwszy". Oznacza to, że w poprzednich latach możliwość wspólnego świętowania 11 listopada odrzucał. Czemu teraz zmienił zdanie? Nie wiadomo.

- Nie kojarzę takiej sytuacji, ale cieszę się, że w tym roku wspólnie będziemy mogli cieszyć się świętem, które łączy wszystkich Polaków jak żadne inne - stwierdza Tomczyk. Zdaniem posła PO, jedynymi niezadowolonymi z takiego obrotu spraw, mogą być politycy partii Jarosława Kaczyńskiego. - Mimo że go tu nie ma, nawet wczoraj z mównicy sejmowej nazwisko Tusk padło z 10 razy. No cóż. Andrzej Duda wybija się na niepodległość i jak widać PiS nie jest tym zachwycone - zauważa.

Wspólne składanie kwiatów na placu Piłsudskiego

Czy wspólne składanie kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie to dowód na to, że politycy wreszcie zmądrzeli i dadzą przykład jak 11 listopada może łączyć, a nie dzielić? - Donald Tusk nie musi dorastać. To wybitny i rozsądny polityk - komentuje w rozmowie z WP europosłanka PO, Róża Thun. Dodaje, że szef rady europejskiej ma ogromny szacunek dla urzędu prezydenta. - Nie ważne kto pełni tę funkcję, zawsze ocenia ją jako niezwykle ważną - zapewnia.

d3eiglj

Zdaniem Thun, politycy PiS nie będą zapewne zachwyceni wizytą Tuska, ale nie jest to temat, który kogokolwiek powinien interesować. - To bardzo ważne święto i powinniśmy skupiać się na tym, co jest jego istotą, czyli wspólnocie - podkreśla Thun.

11 listopada Prezydent Andrzej Duda o godz. 9 weźmie udział we mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej. Następnie w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. O godz. 12 rozpocznie się uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Tam też zaplanowano przemówienie prezydenta.

d3eiglj

Podziel się opinią

Share
d3eiglj
d3eiglj
Więcej tematów