Trwa ładowanie...
d33zahe

Tusk odnosi się do słów Putina o rozpadzie ZSRR. "To nie była katastrofa"

W 2005 roku prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził, że rozpad ZSRR był "największą katastrofą geopolityczną XX wieku i prawdziwym dramatem dla Rosjan". Szef Rady Europejskiej Donald Tusk ma na ten temat odmienną opinię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk i Władimir Putin
Donald Tusk i Władimir Putin (East News)
d33zahe

Również w ubiegłym roku prezydent Rosji przyznał, że "żałuje rozpadu Związku Radzieckiego". Publicyści często zarzucają Putinowi gloryfikowanie przywódców ZSRR oraz przesadne akcentowanie sukcesów komunistycznego państwa.

Tusk odniósł się do opinii Putina na Twitterze. "Upadek Związku Radzieckiego NIE był największą geopolityczną katastrofą stulecia. Dzisiaj w Gruzji chciałbym to powiedzieć głośno i wyraźnie: upadek ZSRR był błogosławieństwem dla Gruzinów, Polaków, Ukraińców i całej Europy Środkowej i Wschodniej. A także dla Rosjan" - napisał szef Rady Europejskiej.

Donald Tusk przebywa w Batumi na XVI Konferencji Międzynarodowej "Europejska droga Gruzji". Celem tej inicjatywy jest zacieśnienie współpracy Unii Europejskiej z Gruzją, Ukrainą, Mołdawią, Azerbejdżanem, Armenią i Białorusią.

d33zahe

Zobacz także: Siemoniak zażenowany słowami Brudzińskiego o Tusku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33zahe

Podziel się opinią

Share

d33zahe

d33zahe
Więcej tematów