Trwa ładowanie...
tatry

Turyści zgubili się w Tatrach. Dwie akcje TOPR

Ratownicy TOPR poszukują grupy siedmiu turystów i starają się dotrzeć także do mężczyzny, który sam wyszedł w góry. Służby ostrzegają przed zimowymi warunkami na szlakach w Tatrach.

Share
Turyści zgubili się w Tatrach. Dwie akcje TOPR
Źródło: facebbok.com/TOPR/screen
d1bstza

Grupa turystów zgubiła się w rejonie Przełęczy Liliowe w Tatrach. Sami zadzwonili do centrali Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i poprosili o pomoc.

- Z kolei na Rakoniu turysta oczekuje pomocy, ponieważ nie może kontynuować wyprawy - powiedział ratownik dyżurny TOPR. Do wieczora obie akcje powinny zostać zakończone.

d1bstza

TOPR ostrzega, że na szlakach w Tatrach panują trudne warunki, co trzeba wziąć pod uwagę podczas planowania wypraw. Miejscami pod warstwą śniegu ścieżki są mocno oblodzone.

Z kolei powyżej górnej granicy lasu zagrożenie stanowić mogą głębokie zaspy śnieżne, a nie wszystkie szlaki są przetarte. Sytuację pogodową pogarsza także gęsta mgła, która utrudnia orientację.

Pod Giewontem spadło już ponad 10 cm śniegu. Opady zanikają, ale w nocy z wtorku na środę wrócą z jeszcze większą intensywnością - zapowiada 24tp.pl.

Źródło: RMF FM, 24tp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bstza

Podziel się opinią

Share
d1bstza
d1bstza
Więcej tematów