Trwa ładowanie...
d3o22at

"Tu Nawalny. Tęsknię za wami”. Polityk ma konkretny plan

Aleksiej Nawalny cały czas przebywa w szpitalu w Berlinie po tym, jak próbowano go otruć za pomocą środka bojowego z grupy Nowiczok. Wiadomo, co zrobi po wyjściu z kliniki. "Nigdy nie rozważano innych opcji” – poinformowała rzeczniczka Nawalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksiej Nawalny dochodzi do siebie po próbie otrucia
Aleksiej Nawalny dochodzi do siebie po próbie otrucia (Instagram)
d3o22at

Aleksiej Nawalny chce wrócić po wyzdrowieniu do Rosji – poinformowała jego rzeczniczka Kira Jarmysz. "Nigdy nie rozważano innych opcji” – napisała na Twitterze. Wyjaśniła, że dziennikarze pytają ją, czy Nawalny planuje powrót do Rosji. "Rozumiem, jaki jest powód tego pytania, niemniej jednak jest dla mnie dziwne, że ktoś mógł myśleć inaczej” – oświadczyła Jarmysz.

Nawalny. Powrót do Rosji

Wcześniej "New York Times" doniósł, że Nawalny poinformował niemieckie urzędy o swoich planach powrotu do ojczyzny. Jeden z polityków FDP apelował o azyl dla rosyjskiego opozycjonisty w Niemczech. Również prezydent Francji Emmanuel Macron wspominał o azylu dla Nawalnego.

d3o22at

Aleksiej Nawalny przebywa od 22 sierpnia (dwa dni po otruciu) na leczeniu w berlińskiej klinice Charité. Badania laboratoryjne w Niemczech, Francji i Szwecji wykazały, że został otruty bojowym środkiem paralityczno-drgawkowym z grupy nowiczok.

"Cześć, tu Nawalny…"

Prawie cztery tygodnie po otruciu, Nawalny czuje się lepiej. Na Instagramie ukazał się jego pierwszy post ze szpitalnego łóżka "Cześć, tu Nawalny. Tęsknię za wami” – czytamy. "Nadal jeszcze nie mogę prawie nic robić, ale wczoraj cały dzień samodzielnie oddychałem”. Na zdjęciu widać osłabionego Nawalnego w otoczeniu jego żony i dzieci.

d3o22at

Aleksiej Nawalny jest jednym z największych krytyków prezydenta Władimira Putina. Rosja jednak twierdzi, że nie ma nic wspólnego z otruciem opozycjonisty.

(DPA, AFP/dom)

Przeczytaj także:

Niemiecka policja wzmacnia ochronę Nawalnego

d3o22at

Aleksiej Nawalny będzie leczony w Niemczech

Białoruś. Piotr Mueller o założeniach planu Marshalla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o22at

Podziel się opinią

Share
d3o22at
d3o22at
Więcej tematów