Trwa ładowanie...
d3le48c
dzieci
16-05-2001 15:46

Trzykilometrowy list do Jana Pawła II

Prawie trzy kilometry długości ma list do Jana Pawła II, który napisały dzieci z całego świata. Dzieci przedstawiły w liście swoje marzenia i nadzieje związane z nowym wiekiem i tysiącleciem. List zostanie przekazany papieżowi 30 maja podczas audiencji ogólnej.

d3le48c
d3le48c

Pomysłodawcą listu jest Stanisław Szarek, artysta plastyk z Nowego Sącza. O swej inicjatywie poinformował 50 krajów. Przez kilka miesięcy nadchodziły listy od dzieci z całego świata, m.in. z Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Czech i Ukrainy.

Według Szarka, listy dzieci są bardzo ciekawe i kolorowe. Starsze dzieci pisały o pragnieniu pokoju dla całego świata; o tym, by wszystkie dzieci miały rodziców; by nie było alkoholizmu i narkomanii. Najmłodsi, którzy nie umieją jeszcze pisać, namalowali rysunki przedstawiające ich wyobrażenie o sobie i świecie w przyszłości. Na rysunkach znaleźli się strażacy, kominiarze, policjanci, siostry zakonne oraz dzieci o różnych kolorach skóry, trzymające się za ręce.

Na uroczystość przekazania listu papieżowi pojadą z Polski dwa autokary z dziećmi z Dębicy i Nowego Sącza. Z tych miejscowości przyszło bowiem najwięcej listów. (mk)

d3le48c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3le48c
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj